| bogdan1413 a întrebat:

Eu am auzit ca D-zeu nu s-a nascut, el este dintotdeauna.Ma tot gandesc la asta voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Dumnezeu nu a inceput sa existe.Nimeni nu L-a facut pe Dumnezeu.El este necreat.Ca fiinta eterna Dumnezeu nu a avut un inceput.El este din vesnicie in vesnicie.El este creatorul tuturor lucrurilor. Acest sistem deosebit de frumos format din soare, planete si comete a putut aparea doar prin sfatul si stapanirea unei fiinte inteligente si puternice.Omul,o fiinta atat de minunata si de complexa, creata dupa chipul si asemanarea Lui.,, Înainte ca să se fi născut munţii şi înainte ca să se fi făcut pământul şi lumea, din veşnicie în veşnicie, Tu eşti Dumnezeu!,,

21 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Biblia nu incearca nicaieri nici sa dovedeasca si nici macar sa discute existenta lui Dumnezeu,,caci cine se apropie de Dumnezeu trebuie sa creada ca El exista''Existenta lui Dumnezeu este un fapt de la sine inteles atat de scriitorii VT cat si de cei ai N T,, la inceput Dumnezeu''(Geneza1, 1). Biblia incepe prin a face cunoscut supremul adevar al lui Dumnezeu si al existentei Sale.

| shadovv a răspuns:

Dumnezeu este omnitemporal.

| anonim4565 a răspuns:

Da el nu s-a nascut e dintotdeauna
mintea noastra e limitata si nu-L putem intelege
astazi cunoastem in parte dar vom stii pe deplin in Vesnice

| Xta a răspuns (pentru anonim4565):

Suntem precum am fost creați: limitați! Sau poate suntem niște rebuturi aruncate undeva în coșul de gunoi al UNIVERSULUI! Sau poate ne facem prea multe complexe cu existența cuiva care ne-a... uitat? Cert este că avem o viață (poate mai multe, dar de una ne aducem aminte) și contează ceea ce ne definește și ceea ce suntem: OAMENI.

| anonim4565 a răspuns:

Da el nu s-a nascut e dintotdeauna
mintea noastra e limitata si nu-L putem intelege
astazi cunoastem in parte dar vom stii pe deplin in Vesnice

| anonim4565 a răspuns:

Scuze ca am scris de doua ori
gafe nu a fost postat si am mai dat odata

| nesuferit a răspuns:

Eu cred ca dzeu e gay, ca are un copil dar in loc de nevasta il are pe sfantul duh. tu ce crezi laughing

| William a răspuns (pentru nesuferit):

Ti se potriveste numele.

| xBubbleh a răspuns (pentru nesuferit):

Esti nesimtit. Nu ai pic de rusine sa raspunzi asa?! Vorbesti de DUMNEZEU. cel care te-a creat. daca nu ar fi facut-o, nu ai fi fost acum pe site.

| nesuferit a răspuns (pentru xBubbleh):

Intrebarea e prea stupida ca sa pot da un raspuns serios
Si da sunt nesimtit si arogant, nu dumnezeu ma creat, 2 oameni mau creat pe mine

| nesuferit a răspuns:

Mai gandeste-te si daca ajungi la vreo concluzie anuntane si pe noiwinking

| anonim4565 a răspuns (pentru nesuferit):

Ma bun nume ai pe acest site
se potriveste cu caracterul tau
cand scrii gandeste intai apoi vorbeste

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Noi avem o imaginatioe limitata.Nu percepem infinitul.Domnul este infinit, doar El intelege.

| beaa a răspuns:

Dumnezeu este dintotdeauna. Citeste Psalmul 90:2 unde ultima parte spune "din vesnicie in vesnicie esti tu Dumnezeu". sper ca te am ajutat.

| bogdan1413 explică:

Nesuferit eu zic ca tu esti gay

| bogdan1413 explică:

Nesuferit daca intrebarea e prea stupida atunci tu nu stii macar ce e Biblia

| bogdan1413 explică:

Nesuferit 2 oameni te-au facut pe tine dar daca Dumnezeu nu vroia sa te nasti tu acum nu existai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Andrei asta nimeni nu poate sti logic e copilareste sa afirmam un lucru care nu poate fi dovedit in fine

| xBubbleh a răspuns:

Nu vom afla decat dupa moarte (viata de dincolo) unde vom sta fata in fata cu El.