| alex598 a întrebat:

Am o întrebare mai interesantă. Voi dacă ați fi Dumnezeu ce schimbări ați face?

4 răspunsuri:
| Helper07 a răspuns:

Daca as opri tot raul din lume, faptele oamenilor n-ar mai avea consecinte si m-ar uita repede. In plus, lumea n-ar fi mai fericita, ar fi mai deprimata. Daca as face ca oamenii sa traiasca vesnic, aceeasi poveste: oamenii si-ar dori mai degraba sa traiasca cativa ani fericiti decat o vesnicie tristi. Daca i-as face pe toti perfecti, n-ar mai exista dragoste adevarata: Cand te-ar intreba cineva de ce te-ai casatorit cu x, ai zice ca nu exista nimic care sa nu-i placa la el, pe cand dragostea adevarata accepta pe oricine asa cum este, cu defecte cu tot. Cuplul perfect n-are legatura cu perfectiunea.

Alte idei?

| Algo098 a răspuns:

As face totul bine.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Aș pedepsi imediat pe cei ce spun prostii despre Mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le-as pune block unora care au deja sa nu se mai bage in calea celor care nu au inca.