| BobuBobu1995 a întrebat:

Am o rugăminte și o dorință.
Vreau să ajung de mult timp la vreo mănăstire mare, nu am nici-o legătură cu religia însă sufletul meu cere să fac mai mult să îmi găsesc liniștea.
Am nevoie nevoie de ajutor spiritual, am 29 de ani și sunt singur, nu îmi găsesc jumătatea, la 25 de ani am trecut printr-o despărțire și în aceeasi zi mi-am îngropat și copilul, a fost o pierdere și suferință enormă, a trebuit să îmi revin cel puțin 2 ani, timp în care eu nu doream să aud de o eventuala căsătorie.
După atâta timp, vreau și eu sa am un rost, caut peste tot o fată bună dar nu găsesc, îmi apar în cale doar femei care vor să se folosească de mine.
Zilele trecute am fost la o fată să o cunosc și după 2/3 vizite, am observat că ea nu voia decât să mă folosească pentru a-și speria fostul iubit.
Deja e a doua fată care procedează la fel pe anul asta.
Eu pun botul și mă duc la ele să le cunosc familia și sa fac cum zice tradiția și normalitatea, apoi mă aleg cu daune și suferințe.
E posibil să existe ceva mizerie demonică pe viata mea?
Vreau sa zic că relația ce am pierdut-o cred că intr-adevar de asta s-a pierdut și am pierdut și copilul, mi-a murit.
Fosta soție o voiau mulți și așteptau ani de zile să se întâmple ceva.
E posibil să fie vreo răzbunare și să-mi fi făcut ceva să nu mai am parte de fericire și familie?
Îmi dă cineva vreau ajutor? Eu locuiesc în zona unde nu sunt biserici ortodoxe, știe cineva cum sa ajung la un loc bun sau merge cineva la manastiri și să se roage și pentru mine?
Eu nu am crescut în familie de credincioși, nu am cultura asta dar simt nevoia de a ajunge cumva la hrana spirituala a lui Dumnezeu.
Îmi puteți scrie dacă doriți sa ma ajutați, mă apasă o suferință imensă pe suflet, parcă de ani de zile umblu viu dar sunt mort.
Mulțumesc mult anticipat.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu ti as recomanda terapie la un psiholog