| XxXBlackVampireXxX a întrebat:

Am racit groznic...
Daca o sa ma rog lui dumnezeu o sa-mi treaca?

Imi puteti da niste rugaciuni pentru raceala?

27 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX explică:

Mersi.
Iti fac cinste cu o bere?

| XxXBlackVampireXxX explică:

Mai bine face urzi23 cinste cu cate 100 de beri pentru fiecare.

| Wehrmacht a răspuns:

Rugaciuni? Stai acasa si vrei sa spui rugaciuni? Raceala e scurta, bucurate de ea cat mai poti ca dupa te duci iar la scoala.

| shadovv a răspuns:

Rugaciunea nu este un medicament ci o comunicare cu eternitatea, aflarea adevarului, comunicare cu Dumnezeu.

| KodrutZ a răspuns:

Join me in disease. Si eu si nevasta-mea am racit, aia mica e bine. Sa stii ca e de la faptul ca am botezat-o, sigur se roaga si crede absolut rational in dumnezo' - chiar daca are doar 3 luni. In alta ordine de idei, ma rog cu AntiGrip, Imunostimulent (ambele produse pe baza de plante de la DaciaPlant), ceva ceaiuri fierbinti si usturoi "de la muma lui" picant ca naiba, nu mizerii de-alea chinezesti de supermarket. In maxim 5 zile ma fac ca si nou - asta mentionind ca in ziua 1 am avut dureri groaznice de incheieturi si muschi. Binecuvintate fie plantele, mwhaha!

| Varahil a răspuns:

Uite,o sa-ti raspund printr-o povestioara:traia odata,intr-o padure, un calugar cu viata sfanta, caruia i se aratau des ingerii.Intr-o zi,oamenii,auzind ca e asa grozav,l-au pus episcop,si a trebuit sa plece din padure, si sa locuiasca in oras.Din ziua aceea, ingerii nu i s-au mai aratat.Si s-a intristat mult omul nostru, si se ruga ca D-zeu sa-i descopere motivul.In cele din urma, a aparut un inger si a zis:"E ultima data cand ma vei mai vedea.Cand traiai in padure, nu avea cine sa te ajute, si de aceea veneam noi.Acum traiesti printre oameni, si te vor ajuta ei."Morala? Fugi la medic, caci D-zeu lucreaza in vremurile noastre prin oameni.rugaciunea e buna, dar in combinatie cu paracetamolul.multa sanatate!

| ROBERT89 a răspuns:

Ai lacit, culva mica.rolling on the floor

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru ROBERT89):

,,culva'' poate esti tu happy

| 愛日本 a răspuns:

Roagă-te la Dumnezeu să-ţi dea minte!

| ForJesus a răspuns:

Inger ingerasul meu

Inger ingerasul meu, ce mi te-a dat Dumnezeu,
Totdeauna fii cu mine si ma invata sa fac bine.

Eu sunt mic, tu fa-ma mare,
Eu sunt slab, tu fa-ma tare,
Totdeauna ma insoteste si de rele ma pazeste.

Amin

| Deny1333 a răspuns (pentru ForJesus):

Deci, se face mare şi trece răceala? Iuhuuu, mă duc să mă închin, să nu mai fiu aşa scundă.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna! o frectie cu otet cald, sosetele sa fie udate cu otet tot cald, te bagi in pat si te invelesti, apoi bei un ceai cu lamaie, te poti ruga, sa stii ca un tatal nostru nu strica deloc, si a doua zi esti ca nousmugsmug incearca, nu ai nimic de pierdutwinkingdaca e o raceala mai puternica, nu ezita sa consulti o farmacista, eventual medicul de fam.insanatosire grabnicahappy

| KyraW a răspuns:

Sti ce? Vroiam sa-ti raspund sa iei medicamente, mi-au luat-o altii inainte.Stai in pat, incrunta-te la cer sa vada Doamne-Doamne ca esti bolnav si-ti trece prin minune.Sau mori.Ambele variante sunt bune.(Ps:nu stiam ca dumnezeu tine loc de paracatamol.)

| Monicaツ a răspuns:

Cere la farmacie laughing

| alexaalexandraa a răspuns:

Bea ceai fierbinte si mergi la farmacie si cumpara-ti pastile pentru gripa si raceala( nurofen). Apoi poti sa te si rogi, dar incearca mai intai cum iti zic eu.winking Multa sanatate!

| DutzyX a răspuns:

Serios?straight face

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru DutzyX):

Da, ce?
Crezi ca vampirii nu se pot racii?

| DutzyX a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Nu.cred ca intrebarea ta este eronata.Cum sa existe asa ceva? Rugaciune pentru raceala.
Poti sa te rogi tu sa iti fie Dumnezeu alaturi si sa treci de raceala mai repede/mai usor dar ''o rugaciune pentru raceala" chiar ar fi stupid.
Pentru mine a functionat bine combinatia nurofen raceala si gripa si coldrex.
Inca ceva, transpira ca sa dai afara raceala; consuma fructe si lichide!

Sper sa-ti treaca.Succes!

| Andr3e a răspuns:

laughingo prostie ca ast nu am mai auzit! Du`te la farmacie sh ia`ti niste medicamente!
Funda?; x

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu lua multe medicamente mai bine manca fructe si legume si ceai fierbinte cu ragaciunile nu ajungi la vindecare sper sa te faci sanatoasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am auzit de rugaciuni pentru raceala. Mai bine du-te la doctor sa iti prescrie o reteta ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti pot spune o rugaciune de iesirea sufletului atunci cand vei raci de tot.devii rigid si te intinzi cat esti de lung.te indrepti si pui mainile pe chept.

| Stefanu a răspuns:

In mod normal raceala se trateaza cu medicament, dar poti sa incerci si rugaciunile, poate o sa se intample un miracol.
Stima!

| RA94 a răspuns:

Uite o un ritual pentru raceala: te duci la ai tai le ceri sa-ti faca o supa de pui si gata, sau altceva mananci f mult usturoi (antibiotic natural) daca nu te duci la sfanta farmacie si te confesezi la preafericita farmacista ca esti racit si ea iti va da un leac dar pentru acest leac ai nevoie de "Ochiul dracului" (bani) altfel nu poti face potiunea pentru leac

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru RA94):

Usturoi? surprise
Je e vampira, de ce imi spui despre usturoi? Ma urasti?
Despre partea cu Sfant Farmacie ai dreptate...not worthy

| TheScorpions a răspuns:

laughing
rugaciune pentru raceala nu am auzit.singura cale de a te vindeca e de a lua medicamente si a avea credinta oh go on

| Alex_Alexandru_1995_kYTY a răspuns:

Da sigur, uite o rugaciune cea mai simpla dar cea mai puternica trebuie sa crezi cu tarie in Dumnezeu si in Sfintii sau si sa spui asa "DOAMNE IISUSE HRISTOASE FIUL LUI DUMNEZEU MILUIESTE-MA PE MINE PACATOSUL!"APOI IA CEVA PASTILE ITI RECOMAND FLU END UN CEAI FIERBINTE SI O BAIE FIERBINTE CU SARE SI O SA TE SIMTI MULT MAI BINE! happy