| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut ca sunt la aceasta categorie cativa adepti ai Satanismului, Spiritismului sau altor religii, cu siguranta ei stiu mai bine.
Intrebarea este: de unde va luati informatiile despre credinta voastra?
Va rog sa nu raspundeti prin insulte.

Răspuns Câştigător
| SG1995 a răspuns:

Al Jilwa, Cartea Neagra a Diavolului, de fapt Yedizi nu se închinau direct diavolului. Mai departe, au preluat o serie de scrieri de la ocultiști care by the way nu aveau nicio legătură cu tâmpenia de site. Plus politica neo-nazistă a lui Andreea Hearringtone aka Makine Dietrich,

47 răspunsuri:
| NGheorghe a răspuns:

Nu prin insulte ca nu suntem neciopliți, dar subiectul este de comedie, unu de aci se conectează... direct la satanica... ca ăia din Matrix la sistem. Cu toate astea nu se obține niciun fel de informații utile, rezultatul este ca unii se cred inteligenții ca alții pe motiv ca așa vor ei, dar a ajuns de panarama.
Daca ai chef urmărește discuția mea cu SS卐 de aici:
https://www.tpu.ro/go-to-answer/15574772/
Interesant ca el si-a șters răspunsurile din lista de răspunsuri a contului sau, era de așteptat.

| 393Dan a răspuns (pentru NGheorghe):

Am tras si eu cu ochiul la linkul care l-ai distribuit si cinstit raspunsurile la postarea aia sunt cam cancerigene. Din ce-am mai vazut, e greu sa postezi ceva sincer legat de religie aici, fara ca lumea sa-si bata joc de tine.

| Teffan a răspuns:

Http://bucurialuisatan.com

De aici isi iau satanistii informatia.

E cam aceeasi chestie cu povestile voastre fantasmagorice crestinesti, numai ca, mult mai penibil.

| NGheorghe a răspuns:

Ooooh scuze, s-o modificat TPU, si in loc sa apăra un dialog cu mine, apare ca tu răspunzi la cel ce a pus întrebarea. Eu nu caut nimic cu tine, m-am lămurit deja ce si cum, am pomenit doar de răspunsurile tale comice si lipsite de cap si coada. ( si nu zic mai multe ca sa nu începi iar sa scrii înjurături pe aici). Just relax, eventual poți raspunde dacă consideri ca ai un răspuns concret, altfel n-are rost sa palavragim prin toate tropicele si prin toate paginile. (Nu știu unde in România esti tu pe planeta asta, dar la mine numai dimineața nu-i, laughing )

| Teffan a răspuns:

Da,da,da,stiu,stiu.

Sunteti doar o turma de handicapati, care discriminati oamenii dupa rasa.

Asta e cel mai grav lucru, nu ce credeti.

| Scarbo a răspuns:

Ma uitam pe un site tot in genul bucurialuisatan, in care spunea ca pentru a spori invocarea unui demon trebuie sa te droghezi cu halucinogene laughing.

| NGheorghe a răspuns:

Auzi tu cel ce știe tot ce s-a scris despre satanica de când s-a inventat scrisul, nu vrei sa te răzgândești pana la urma( adică sa nu te eschivezi atâta) si sa ne răspunzi exact ce ți- a zis satanica când te-ai conectat cu el. Hai spune-ne! ca asta-i deja a 8 oară când te întreb. ( sa nu zici ca a pune întrebări este o activitate de filozofare ca poate o sa ma sparg de atâta râs)

| AC4S4 a răspuns (pentru Teffan):

Si informatiile de pe site au si ele o sursa? La asta as cam vrea sa ajung.
Adica fiecare religie are una sau mai multe carti cu vechime.
Crestinism: Biblie
Islam: Coran
Hinduism: Vede (+ altele)
Mi-e greu sa cred ca ei au un site si atat.

Si te rog fara insulte, e parerea fiecaruia.

| RAY a răspuns:

Din cate stiu eu Anton LaVey a scris o biblie satanista nu? posibil ca de acolo se inspira uni satanisti, din cate am mai citit eu pe aici satana e prezentat in religii mai vechi ca iudaismul https://ezoterism.wordpress.com/2011/10/22/povestea-lui-lucifer/
http://www.almeea.ro/......-crestini/
http://www.recorduri.lovendal.ro/cei-mai-mari-7-demoni-ai-universului/
http://biblia-satanica-limba-romana.blogspot.ro/

| RAY a răspuns:

Biblia are o armata de indoctrinati fie ei atei?

| AC4S4 a răspuns (pentru RAY):

Asa este. Insa LaVey era mai degraba ateu, pentru ca el considera ca Satana nu este decat un simbol si ca zeii sunt creatii ale credinciosilor. Deci Satanismul lui LaVey este mai degraba un ateism "imbracat" cu ritualuri sataniste. Poate de asta se confunda ateismul cu satanismul.
Si mai este Satanismul spiritual (JoS) si cel traditional, care il considera pe Satana ca fiind creator. Mai mult ma intereseaza sursele lor. Ei de asemenea il considera pe LaVey si adeptii lui atei.

| RAY a răspuns (pentru AC4S4):

Multe comunități gnostice au fost considerate sataniste, elementul des indicat fiind credința lor că Lucifer ar fi adevăratul Dumnezeu, cel care i-a eliberat pe Adam și Eva din mâinile demiurgului. Hegemonius l-a acuzat pe Mani, întemeietorul maniheismului, ca fiind satanist la auzul vorbelor că Iehova este €œDiavolul care a dat viață lumii"[10] și c㠀cel care le-a vorbit lui Moise, evreilor și preoților [...] este Prințul Întunericului, nu adevăratul Dumnezeu".[11]

https://ro.wikipedia.org/wiki/Satanism#frb-inline

| Drimmero a răspuns:

Ottus,,ai cuvantul!
Iti zic eu de unde le iau, de pe site-uri unde intra fel si fel de prapaditi si tasteaza despre nimicuri, aia e 'sursa' lor...vai de ei!

| Drimmero a răspuns:

Bwhahahaha

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

LaVey n-avea legătură cu bazanoia userului nazist, adică la naiba LaVey era evreu, în afară de asta, LaVey nu era teist, își considera "religia" mai mult o filozofie, destul de liberală întreptată împotriva creștiniilor, satanismul lui LaVey e unul satiric mai de grabă decât unul teist.

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Depinde, acele mișcări gnostice era mai mult luciferice decât satanice, în principal pentru că gnostici era sincretiști, și acceptau mai multe chestii din diferite religii. De exemplu știai că până la apariția creștinismului Lucifer era versiunea romană a numelui Prometeu?

| SG1995 a răspuns:

"Nimeni nu uraste evreii pentru ca "asa trebuie", stai calm. Nu intru in detalii ca nu vreau sa ma trezesc cu politia la usa.„

Nu, ai treabă cu evrei pentru că, bazaconii conspiraționiste a'la Maxine Dietrich.

| Scarbo a răspuns:

Singurul lucru ce functioneaza in satanismul spiritual este meditatia kundalini, restul sunt o amestecatura. Arheologii abia pot sa-si dea seama de riturile si credintele sumerienilor de acum 7000 de ani, ca, cam pe atunci aparusera si Enki, Anu si Enlil. Cunosti povestea primei rase de oameni?

| SG1995 a răspuns (pentru Scarbo):

Hm crestiile alea sumeriene n-au legătură cu JoS, e o tâmpenie, culmea, în mod original scrisă de un evreu.

| drutzix a răspuns (pentru Scarbo):

Nu stiu de ce dar de cate ori vad site-ul ala citesc bucatarialuisatan si dupa imi amintesc ca e bucuria laughing

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

Nu stiam man

| Scarbo a răspuns:

Zi-mi la ce te referi in romana.

| SG1995 a răspuns (pentru drutzix):

Asociere mentală specifică adepțiilor sau foștiilor adepți. Ești fost adept? Dacă da, bun venit în breaslă. laughing

| SG1995 a răspuns (pentru Scarbo):

Mă refer la scrieriile evreului Zecharia Sitchin pe care neo-naziști ăștia frumușei le i-au de bune.

| SG1995 a răspuns:

Am cont pe el. laughing By the way, vezi adminul când avea blogul susținea acum câtiva ani teoriile lui Sitchin, după aia s-a trezit că nu, situația e invers, că de fapt Nibirius e un mit, și cică zeii stau în Orion, deși cu câteva postări anterioare spunea exact invers. Deci practic Satan, s-a contrazis pe sine, și adminul a reactualizat informațiile de data asta "corecte" date de atotștiutoarea Dietrich. Și da asta m-a făcut să-mi pun întrebări cu privire la așa-zisul satanism spiritual.

| Scarbo a răspuns (pentru SG1995):

De acord ca ceea ce scrie pe site despre zeul Enki sunt scrise de evrei, dar eu m-am referit la cu totul altceva.

| Drimmero a răspuns:

'curtea scolii'... tinere, cand am terminat eu, tu abia erai in scoala generala, eu zic sa nu intram in discutii de genul ca nu-si au rostul.

| NGheorghe a răspuns (pentru 393Dan):

Da, este greu sa postezi ceva "sincer"... si alte informatii luate din versetele bibliei.(sau orice carte sfanta) fara ca lumea sa nu isi batat joc.
Dar... este foarte usor sa identifici minciunile puse intentionat in aceste carti, apoi sa le elimini, si laurma sa te apuci de postat. Ar vrea s isi bata joc, chiar incep dar o ia la fuga.
Nu incep cu pledoarii aici, poate mai citesti si astea si apoi te dai cu parerea:
https://www.tpu.ro/go-to-answer/13841395/

| SG1995 a răspuns:

Nene, nu e vorba de greșeli, e vorba că nenei ăștia și-au încurcat doctrinele. Ca să-ți explic cum:

Prima dată Dietrich susținea că Satan i-ar fi zis că se află pe Nibiuriu, o planetă existentă în sistemul nostru solar, peste ceva timp când era clară gogomănia asta mai ales că autorul teoriei este un lingvist evreu, au schimbat-o că Sitchin e un mincinos, și că de fapt Lucifer se află în Constelația Orion pe oarecare planetă. Ei bine nu-s eu cine știe ce astrofizician, dar în perioada aia, adică acum vreo 5 ani, m-am documentat despre Orion, și se pare că surprisă e o zonă moartă nu există niciun sistem solar, cu alte cuvinte nu există planete în locul cu pricina, doar în capul tâmpitei care trăiește din bani fraieriilor ca tine.

| SG1995 a răspuns (pentru Scarbo):

Nu sunt scrise de evrei, sunt interpretate de un lingvist evreu care a trăit la sfârșitul secolului 19, individul susținea că de fapt zeii sumerieni sunt extratereștri și că trăiesc pe o planetă misterioasă din sistemul nostru solar.