| GalinaBlanca a întrebat:

Asta ar fi o dovada http://www.almeea.com/......-dumnezeu/

24 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| hate1t4ll a răspuns:

Preotii care demonstreaza stiintific ex...
Wait what?!

| Birjaru a răspuns:

Incercari patetice ale teistilor sa-si mai justifice existenta.

Răspuns utilizator avertizat
| Birjaru a răspuns (pentru GalinaBlanca):

Si in spatele oamenilor de stiinta masoni sta Lucifer insusi care a urzit o conspiratie impotriva lui dumnezeu inca de acum 6000 de ani de cand a fost facuta lumea... I'll rest my case.

Răspuns utilizator avertizat
| AragorN88 a răspuns (pentru GalinaBlanca):

Nu stiu cat de mult conteaza cine a adus dovezile, mai mult conteaza interpretarea lor. Mie mi se pare ca unii dintre voi nu stiu exact ce este Big-Bang-ul. S-a observat ca stelele se departeaza unele de celelalte cu o viteza constanta. Stiind acest lucru, concluzionam ca universul se extinde in toate directiile, asta insemnand ca daca ar fi sa dam timpu inapoi, ele s-ar intalni intr-un singur punct ( singularitatea ).
De la asta si "Dumnezeu exista!", e cale lunga zic eu. In momentul de fata nu exista dovezi palpabile, de necontestat ca exista Dumnezeu, daca existau aceste lucruri atunci oamenii de stiinta ar fi spus atunci "Da, Dumnezeu a creat universul". Pana atunci raspunsul lor este "Nu stim", si e mult mai sincer decat convingerile voastre personale.

| RAY a răspuns (pentru Birjaru):

Sumerieni exista de acum 10000 de ani, ce istorie ai facut tu la scoala

Răspuns utilizator avertizat
| mihaitaLGP a răspuns (pentru GalinaBlanca):

Incorect.

Masonii sunt partea vazuta a sistemului bolnav care conduce.

Sistemul bolnav care conduce, construieste baze solide cum ar fi masonii.

Nu exista doi autori, autorul binelui si autorul raului.

Exista un singur autor, acesta merge pe mai multe drumuri.
Aparent nu au legatura intre ele dar totusi duc tot acolo.

Masonii sunt creati pentru indoctrinare.
Cateva atentate, marturii si devin o baza solida.
Prin ei este creat raul, ideea ca sunt satanisti.
Binele fara rau nu poate sa existe, daca ar fi doar bine nu ar putea sa manipuleze.
In concluzie masonii sunt creati satanisti, ei sunt doar un mesaj.

Dragostea fata de Dumnezeu vine din egoism.
Imi sustin acesta parere in fata oricui.

Masonii nu conduc pe nimeni, masonii sunt partea vazuta a sistemului care conduce.
PIONI.

Voi cititi 2-3 articole tampite pe internet care le sustineti si transmiteti mai departe.
Mai si credeti aceste tampenii pentru ca nu va informati cum trebuie.

Răspuns utilizator avertizat
| mihaitaLGP a răspuns (pentru GalinaBlanca):

Vorbesc singur.

Citeste si analizeaza in profunzime ce sunt masonii.

Răspuns utilizator avertizat
| mihaitaLGP a răspuns (pentru GalinaBlanca):

Esti victima lor.

Răspuns utilizator avertizat
| mihaitaLGP a răspuns (pentru GalinaBlanca):

Stiinta este singurul lucru bun in viata ta, o viata usoara si confortabila.
Daca stiinta nu exista, daca dorinta de cunoastere nu exista, tu in acest moment traiai in gauri insalubre de pamant si nu aveai capacitatea sa intelegi ce se intampla in jurul tau, dar sa mai crezi in forte divine.

Sunt de acord cu tine in doua privinte.

1. Timpul rezolva totul.
2. Partea cu frumosul.

| mihaitaLGP a răspuns (pentru GalinaBlanca):

Nu trebuie sa crezi in ei pentru a urma ce zic ei.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Ce demonstratie e acolo, eu nu vad nimic, din toate puterile vreti sa va demonstrati amicul imaginar ca exista zeul ala evreu

| Wøodenpints a răspuns:

"Site de spiritualitate şi paranormal"

Şi ăştia vin cu dovezi?

| 1Mihai1 a răspuns:

Degeaba aduci dovezi, ateii sunt încăpăţanaţi.

| FilipPetru a răspuns:

Crestinismul este numita si Religia Dreapta.