| florinp a întrebat:

Astazi am avut un interviu pentru un job de consilier vanzari la BCR si trebuia sa ma trezesc la 11.10. A sunat alarma dar inca ma simteam oboist pentru ca m-am culcat mai tarziu asa ca am decis sa mai stau in pat 5 min si exact in momentul in care adormeam din nou am auzit o voce foarte blanda si foarte reala care semana a mamei mele "hai ..hai.". Daca nu ar fi fost aceasta voce sunt sigur ca as fi ratat inteviul. I s-a mai intamplat cuiva asta ..sa auda o voce atat de calda exact in momentul potrivit? Precizez ca in acea noapte inainte de culcare m-am rugat cum nu o fac foarte des ...am spus tatal nostru si m-am exprimat atat de sincer LUI ca tot ce imi doresc este sanatate mie si familiei mele ..si sa ma simt fericit ..sa am un job bun ..sa-mi gasesc o fata draguta si cu un suflet bun, si sa ai ierte pe toti cei care nu stiu ce fac! Vocea aceea a fost cu siguranta ceva iesit din comun... Daca altcineva a mai avut experiente de genul si poate are si o explicatie pe masura m-as bucura sa le aud, va multumesc!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
20 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Si conform parapsihologiei, care nu are nici-o legatura cu stiinta, dar ca idee, exista sanse mari ca amplasand aparate de inregistrare in incapere sa captezi vocea dragei tale mame. Fenomenul se numeste EVP si este doar o scorneala grosolana.

| sabin89 a răspuns:

Cred ca vocea aceea are doar legatura cu subconstientul. Nu trebuie sa ne grabim sa atribuim orice manifestare de acest gen unei forte supranaturale. Ce ar fi daca am proceda asa cu toate visele pe care le avem noi in timpul noptii (vise frumoase, vise urate) sau cu coincidentele pe care le intalnim la tot pasul in viata de zi cu zi? Este indicat sa fim mai realisti, nu crezi?

| Kalla a răspuns (pentru sabin89):

Dumnezeu nu e o oarecare "forta spirituala"

| florinp explică (pentru sabin89):

A fost prea real mesajul ca sa fie subcontinent. De regula visezi ceea ce ai in subcontinent, la ce te gandesti ..de ce te temi.dar situatia asta e diferita ..ms pentru mesaj

| Thunderstruck a răspuns:

Cum dracu ajung astia ca tine consilieri la BRD? Tu nu te gandesti ca in Africa mor copiii pe capete, nepasandu-i niciunui zeulet, dar tie, tot acel zeulet, te trezeste din somn pentru a merge la un amarat de interviu? Nu vreau sa fiu rau, dar daca auzi voci, inseamna ca ai un inceput de schizofrenie.

| florinp explică (pentru Thunderstruck):

Asta este cel mai urat raspuns. apropos e BCR nu BRD. oameni mor in toata lumea nu numai in Africa. oamenii mor pentru a ajunge in rai mai repede.te-ai gandit la asta?

Răspuns utilizator avertizat
| Miauti a răspuns:

Poate era un film xxx "hai! hai! oooo haiiii! "

| florinp explică (pentru Miauti):

Ahahaha nu cred laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi s-a intamplat, si ma bucur ca ti s-a intamplat asa ceva.as fi fericit si mai tare daca ai capata postul acela, si toate celelalte.

| Wehes a răspuns:

Te transformi.

| florinp explică (pentru Wehes):

Daca as fi admin ti-as da ban sa te transformi si tu sa poti da raspunsuri mai complexe pe viitor.

| Wehes a răspuns (pentru Wehes):

Iarta-ma ca nu cred in Zeul tau imaginar.