| dragos9234 a întrebat:

Astazi am fost la bunica mea, pana aici totul este bine dar in jurul orei 15 bunica a suferit un atac cerebral chiar in fata mea(adica brusc partea stanga a corpulu i-a paralizat si chiar si gandirea a fost afectata iar ea nu mai putea sta nici pe scaun,nu mai putea vorbi nimic coerent) in timp ce vorbeam despre un motan.
Intrebarea mea este:Ce a avut dumnezeu cu ea? Aveti idee cum este sa va vedeti o persoana draga patin asa ceva? Dar aveti idee cum este sa ai jumatate de corp paralizat si sa stai mereu cu gandul ca mai poti face un nou atac cerebral si sa mori sau sa ramai paralizat total?
Ce a avut dumnezeu cu ea?
Asa isi iubeste el creatiile?
El ne chinuie si in viata dar ne chinuie si dupa ce ne ducem in iad?
Intamplarea este reala, chiar astazi s-a intamplat.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Dragos frate, vorbesti de un lucru care nu exista, e ca cand l-ai baga pe zeus in dicutie sau zeul soricel al indienilor le-ai spune de ce soricelu lasa asta ei ce sa spuna o sa spuna ca asta e

33 răspunsuri:
| dragos9234 explică (pentru Kosuchin):

Are dreptate ca aici se vorbeste in romana, nu vad de ce ar fi trebuit tu sa dai o replica in engleza.
Suntem romani totusi.

| Nonono a răspuns (pentru Kosuchin):

Inteleg ce ai spus. Ma refeream la altceva.

| victorandrei a răspuns:

Tot ce se intampla si bun si rau se considera "asa a vrut dumnezeu", nu exista asa ceva, fiecare organism trece mai usor sau mai greu peste anumite "probleme". In cazul bunicii probabil varsta inaintata "a avut un cuvant de spus" + alti factori de la mancare pana la perioada de odihna