| RaymusicMustDie a întrebat:

Ateilor deschideti ochi. Cum puteti fi asa de dobitoci si sa nu va iubiti abroapele asa cum fac crestinii ca mine?
Crestinii isi iubesc aproapele si nu il abandoneaza niciodata. Stiu asta pentru ca si eu sunt crstin.
Eu unu vas bate si vas arde cu fierul incins ca sa va treziti.
Scularea!

Răspuns Câştigător
| Nuvăsufăr a răspuns:

Troll teist.

Ipocrizia nu doare?
Noi nu facem parte din aproapele tău? Ne înjuri şi ne vrei răul.
Bravo ai un os de la domnul Mefisto.

23 răspunsuri:
| Paulla a răspuns:

Trebuia să-ţi citesc numele înainte să-ţi răspund la cealaltă întrebare... Subscriu la cele spuse de @MortemAeternum.

| MortemAeternum a răspuns:

Prietene imi dau seama ca esti un troll ateu, dar unul care nu este prea inteligent, nu ai haz.

| anonim4565 a răspuns (pentru MortemAeternum):

Ce inseamna ctroll ca tot am auzit

| anonim4565 a răspuns (pentru anonim4565):

Scuze troll

| anonim4565 a răspuns (pentru MortemAeternum):

Multumesc mult

| Inferno a răspuns:

Patetic.

| anonim4565 a răspuns:

Parerea mea e ca tu esti raymusic

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim4565):

Asa judeci tu omul? te credeam diferit dar esti ca iuda vinzi omul pe la spate

| anonim4565 a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze daca nu esti tu
am presupus
uitate si tu ca e cam ciudat tipu si am crezut ca esti tu

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim4565):

Asa voi asa pocaiti in special ai vazut vreun ateu sa ma judece? oare de ce nu?

| anonim4565 a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze nu prea am inteles ce ai scris
nu inteleg ce vrei sa zici

| AndiNyctophilia a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta nu e crestin, e un nesimtit, si eu sunt Crestina dar nu ma iau la harta cu toti ateii pentru ca nu e bine, Dumnezeu nu ne invata sa sarim la beregata altora, daca nu cred, asta e.

| RaymusicMustDie explică (pentru anonim4565):

Cum vrei sa il intelegi pe analfabetul ala.

| anonim4565 a răspuns (pentru RaymusicMustDie):

Taci tu ma
analfabet=om care nu stie sa scrie si sa citeasca

| RaymusicMustDie explică (pentru anonim4565):

Scuza-ma, Semianalfabet.

| anonim4565 a răspuns (pentru RaymusicMustDie):

Nici semi
probabil daca a gresit a gresit pentru ca sa grabi

| anonim4565 a răspuns (pentru anonim4565):

Pentru Raymusic,
Sincere scuze pentru ca te-am suparat
nu a fost cu intentie.
Nu mi-am dat seama ca te superi din asta
Asa m-am gandit dupa ce am vazut ca tot posteaza dinalea si ca a mai intrat unu cu un nume asemanator si spunea acelasi lucru, ca tu esti si vrei sa vezi ce zic crestinii despre ideea ta cu omoratul ateilor.
Sincer recunosc ca am gresit si daca vrei sa ma ierti multumesc.
Cu respect Flavius.

| anonim4565 a răspuns:

E chiar Raymusic numa se preface

| nesuferit a răspuns:

Pe cine **** mea iubiti ba voi, ca nu sunteti in stare sa va respectati cele 10 porunci, sunteti crestini cu numele ca in suflet sunteti mai atei ca noi.

| AndiNyctophilia a răspuns:

Ba ce aproape iti iubesti tu ma? Tu nu esti crestin, esti o nenorocire care il faci de ras pe Dumnezeu! Ce aproape iti iubesti tu? Ca vrei sa ii torturezi? O sa fie ei torturati destul in Iad, iar tu nu esti si nu vei fi niciodata crestin daca gandesti asa ca un bou criminal!

| Creiot a răspuns:

Incerc sa gasesc noima si sens in ce spui dar nu reusesc. Plus ca te si contrazici singur:

"Atei... De ce nu sunteti si voi crestini? " - Intreaba si un delfin de ce nu are pene si de ce nu e strut! este la fel de logic.

Spui "Crestinii sunt plini de iubire si de intelegere" ca mai apoi, 2 propozitii mai tarziu sa confirmi iubirea si intelegerea de care dai dovada tu in calitatea (nu prea ridicata) de crestin: "Ce o sa ma mai distrez cand voi o sa ardeti si urlati in flacarile iadului. Iar mirosul de carne arsa va va inabusi si se va amesteca cu urletele disperate ce cersesc ajutor. Iar eu voi sta in rai privinduva cum va chinuiti si urlati, fumandumi linistit tigara.

Ce am sa mai rad atunci"
Recunosc faptul ca eu rad acum laughing)) si cred ca te-ai nascut mult prea tarziu... mai tarziu cu vreo 5000 de ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da stim cum va iubiti voi intre voi