| savvy12 a întrebat:

Ati simtit vreodata nevoia sa va sinucideti?

55 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru savvy12):

Poate mai ai o scapare, eu nu sunt DUMNEZEU

Răspuns utilizator avertizat
| savvy12 explică (pentru SaveOurSouls):

Din pacate se promoveaza Islamismul, care este total contra lui Dumnezeu, Islamul este religia Anticristhappy, Islamismul este considerat ''religia pacii'', pe cand crestinismu vor sa-l reduca la tacere, multi comploteaza pentru distrugerea Israelului.

Răspuns utilizator avertizat
| savvy12 explică (pentru SaveOurSouls):

Dar mie mi se pare prea dur, ''durerea vesnica'', adica no Dumnezeu stie ce trebuie sa faca( nu-l condamn), dar totusi, chiar si de Hitler mi-ar fi mila sa-l vad acolo, n-as putea sa vad pe nimeni acolo, nu stiu...

| Raniia a răspuns:

Niciodata,viata este un dar de la Dumezeu si fiecare clipa trebuie sa o faci frumoasa.

| savvy12 explică (pentru Inferno):

Nu, am vrut sa spun ceva, da mi-am pierdut ideea, asta e... sau probabil nu mi-a iesit...laughing)

| RAY a răspuns:

Da,dar a trecut conteaza prezentul

| AlexeHellsing a răspuns:

Nu, dar dacă s-ar fi întâmplat aș fi știut eu leac.
Să se știe, sinuciderea e cel mai mare păcat pe care îl poate face un om.

| Duucu a răspuns (pentru savvy12):

Ei sigur decurg la actiuni neortodoxe (intelegi ce vreau sa zic) ca sa-i schimbe parerea, dar nu cred ca ar reusi.Sa presupunem ca raiul si iadul exista, in rai avand posibilitatea sa ii vezi pe cei vi de pe Pamant.In rai este doar bucurie, fericire(conform Bibliei) asa ca parintii nu isi vor face griji asupra fiului, ba chiar il vor uita si vor trai doar ei doi acolo.

| venusdoom a răspuns:

De fapt, cel/cea care vrea sa se sinucida, da dovada de lasitate. Viata oricum e un joc de noroc, iar astfel de persoane egoiste il parasesc fara sa se gandeasca la consecinte.Sa nu crezi ca exista persoane fara dusmani. Trebuie sa ramai in viata, doar ca sa le poti da peste nas sau sa te razbuni pe eidevil

| savvy12 explică (pentru Duucu):

Copilu in iad, si parintii fericiti, ce drama...

| Duucu a răspuns (pentru savvy12):

Ce sa faci, God ne-a dat liberu' arbitru, dar cam putine dovezi in favoarea existentei lui straight face

| savvy12 explică (pentru Duucu):

Era prea frumos sa vina la toti si sa zica''' Eu sunt Dumnezeu'', atuncea erai sigur, dar asa, poti sa clachezi in momente de disperare oricand si sa te sinucizi, dar daca l-am fi vazut pe Dumnezeu, sau gandeste-te macar aia (Apostoli lui Isus), aia cum sa se indoiasca daca l-au vazut ca a inviat? Asta e...

| dianainsta01 a răspuns:

Da, de multe ori... Dar niciodata nu cred ca voi fi pe deplin sigura de acest lucru sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, poate ca sunt inca prea mica.laughing

| savvy12 explică (pentru dianainsta01):

Nu o fa, mie imi este frica de mine, sa nu o fac...

| iHateStrike a răspuns:

Doar dacă ești destul de cretin să vrei.

| Ivan26 a răspuns:

Nu! Viata e frumoasa! Trebuie sa o traim cit mai frumos alaturi de cei dragi, de persoanele iubite, sa nu ne pierdem speranta ca totul o sa fie bine si sa luptam pentru fericirea noastra!

| Dumnezău a răspuns (pentru Inferno):

>> "Este interesant cum inteligenta, care are la baza un intreg proces evolutiv poate la final sa-ti fie cel mai mare dusman..."

Columb in actiune.Sau Columbo, ca si ala facea descoperiri. laughing
Inteligenta chiar este dusmanul omului si singurul lucru ce il face inevitabil, sa fie o jagardea.Ca daca n-am avea-o, ne-am bucura la orice s-am da din coada entuziasti.De altfel, tot ce e considerat drept rau in om e dat de inteligenta.

| doctorandus a răspuns:

Nevoia nu, gandul da. Daca ai astfel de ganduri/nevoi poate ar fi bine sa consulti un psihiatru.

| YoMsG a răspuns:

Nu niciodata

| Sweet_Sundus_1998 a răspuns:

De multe ori din cauza unui baiat. dar am fost prea fraiera oh go on

| Crucified a răspuns:

Da, prin spânzurare, dar a căzut tavanul pe minerolling on the floor