| anonim_4396 a întrebat:

Aveți speranța vieții de apoi?

3 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Nu, pentru ca nu exista nici un indiciu în direcția asta.
Viata e o forma de existenta a materiei. Atunci când viețuitoarea moare, materia din care e alcătuită viețuitoarea ajunge în alta parte, o parte în alte viețuitoare, o parte în materie fără viata.
Sufletele și duhurile nu exista. Daca existau trebuiau sa aibă o legătură cu omul, dar se vede ca omul beat, bolnav, accidentat are comportament diferit, ii lipsesc anumite informații, deci sufletul daca ar exista independent de corp, de creier nu ar trebui sa fie afectat de boli, accidente, substanțe și vedem ca e afectat de substanțe, deci sufletul e creierul, nu e altceva. Duhul și sufletul văzute ca fiind independente de creier se vede ca nu aduc, nu dețin și nu furnizează omului informații și nici nu conduc omul. Deci totul este creierul, iar duhurile sunt fantezii ireale. La moartea omului creierul se distruge și odată cu el toate informațiile care erau stocate în el. Deci dupa moarte nu mai e nimic. Ce visează unii sau ce inventează alții e doar fantezie.

| Lukasssz a răspuns:

Nu.Cand mori e over....Nimic nu se mai intampla.

| TheStrategist a răspuns:

Ar fi interesant să existe viață de apoi