| mODIN a întrebat:

Azi am vazut o gasca de baieti care ou furat bicicleta unui baiat mai mic. Acesta i-a injurat. Ei l-au dus intr-un loc mai ascus unde l-au batut bine si nu pot scoate din minte imaginea baiatului cum se pune pe biciclata dupa o bataie buna si apoi unul di ceilalti ii da un sut de-l azvarle de pe bitza.Ma intreb, daca mergeam singur la ei care erau vreo 15 si ii bateam desi erau mai mari si ca mine, Dumnezeu ar fi fost cu mine sa-l ajut pe baiat?

Răspuns Câştigător
| klau12 a răspuns:

Sincer sa iti spun da, Dumnezeu ar fi fost cu tine. Sau in timp ce il bateau te pute-ai ruga pentru el iar Dumnezeu l-ar fi ajutat.

35 răspunsuri:
| papusikatha a răspuns:

Dumnezeu are grija de toti/toate, nu trebuie sa ne facem noi dreptate singuri, caci daca l-au dus intr-un loc ascuns si l-au batut bine asta nu inseamna ca nu i-au vazut nimeni, poate dupa cateva ore mai tarziu au patit si ceva, sau cei la care tin ei.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

E foarte greu sa suni la 112? Nu?

| flower_3416 a răspuns:

Da sigur era cu tine,si inposibilul devine posibil cand ceri ceva in numele lui Isus, doar sa iti doresti din tot sufletul lucrul pe carel ceri, Am trecut prin experienta aceasta si de accea iti spun.

| Polaris a răspuns:

Soseşte Prayman din cer, schilodul îmbrăcat în superman cu o cruce în loc de S pe el, şi se pune în mijlocul bătăuşilor, se roagă şi căde o balenă albastră peste ei.

PRAAAYMAAAN! *epic song*

| Iisusa a răspuns:

Ar fi fost cu tine in drumul spre spital...