| cryaotic a întrebat:

Bai la crestini si atei nu ma bag; Dar sunteti de acord cu mine ca in numele lui Dumnezeu si al bisericii au fost ucisi mai multi oameni decat ca in ambele razboaie mondiale?

14 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Era bine daca dadeai si tu niste cifre, deoarece sunt siteuri unde arata ca au murit din cauza Crestinismului cam 2-6 miliarde citesti bine, altele care spun ca ar fi fos sub 20 de milioane parca 19 milioane. Alti experti sustin ca pina in 1500 biserica omorise nu stiu cite sute de milioane (450-600 ) de ma minunez cum de a mai supravietuit omenirea Acum inteleg de atunci a inceput declinul ecologic al planetei ca inchizitia a taiat toate padurile sa arda lumea. Probabil pe atunci oamenii se praseau ca iepurii si femeile nasteau la 6 luni cite 12 copii rolling on the floor dar cum ii alaptau?

| Dandanache a răspuns:

Pana nu vad niste statistici, nu sunt de acord.

| Bogdan727 a răspuns:

Da sunt de acord e f adevarat! Dar sa nu uitam ca asta s-a intamplat la catolici ortodoxii a fost si sunt mai in banca lor.

| AndiNyctophilia a răspuns:

Cand va intelege lumea ca biserica nu inseamna neaparat Dumnezeu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teoretic, ai dreptate. În numele credinţei se ucide şi-n zilele de azi. Dar n-ai să vezi vreodată că va recunoaşte cineva asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, au murit ceva oameni. nu stiu exact cat comparativ cu numarul mortilor din timpul razboaielor. oricum este de cacao ca asta se pune in spatele lui Dumnezeu fara cea mai mica nerusinare. nebuni!

| alexandrandrei23 a răspuns:

Dar cei ce au murit (crestinii) vor ajunge in Cer dar cei din razboaiele mondiale nu k in Biblie este o porunca Sa nu Ucizisadasa ca nu nu-s de acord cu tine

| Polaris a răspuns (pentru alexandrandrei23):

Nu s-a referit numai la creștini. Religia a fost mereu o cauză principală a multor războaie și homiciduri în masă.

| alexandrandrei23 a răspuns:

Da dar cei ce mureau pentru Dumnezeu primeau o rasplata Sus in Ceruri de aceea nu e adevarat ceea ce a zissad

| Polaris a răspuns (pentru alexandrandrei23):

...Tu măcar gândești înainte să spui ceva? Tu înțelegi că unii creștini omorau, nu-i așa? Omorau în numele divinității voastre - Cruciade, ai auzit de asta?

| cKle1n a răspuns:

Omule. Am o intrebare. Esti Satanist
?

| cryaotic explică (pentru cKle1n):

Tu ai auzit de inchizitie si de cruciati?
si nu nu-s

Răspuns utilizator avertizat
| LuizaElena a răspuns:

Da...am invatat la istorie cand a aparaut crestinismul Biserica.a persecutat multi oameni sub pretextul ca erau vrajitori.eu asa stiu!