| andreiadrian27 a întrebat:

Biblia:Matei 7:3. De ce vezi tu paiul din ochiul fratelui tau si nu te uiti cu bagare de seama la barna din ochiul tau? Ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| IonelaIasmina a răspuns:

Se referă la faptul că noi nu trebuie să judecăm un om dacă a făcut un păcat, ci trebuie să vedem mai întâi păcatele noastre, care sunt mult mai grave decât ale celui pe care îl judecăm, iar dacă putem, să-l ajutăm într-un fel, cu un sfat ceva, dar SĂ NU ÎL JUDECĂM. Noi nu avem dreptul de a judeca. Singurul care ne va judeca pe toți este Dumnezeu și Mântuitorul Hristos, la "Înfricoșătoarea Judecată".

| NouvelleCaledonieetfoienDieu2024 a răspuns:

Probabil se referă să nu ne judecăm semenii și să ne aducem aminte de păcatele și problemele noastre.