| the2k a întrebat:

"Biserica ii va afurisi oficial pe toti care care aleg incinerarea in locul inmormantarii clasice. Detaliile unei decizii controversate, astazi, la Stirile ProTV de la ora 19:00"

Tocmai am descoperit acest lucru pe site-ul ProTv-ului. Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| AnicaiAlin a răspuns:

Biserica, cea mai mare sarlatanie care exista pe acest pamant, normal ca va afurisi pe cei care nu merg in turma la locul de veci, la fel ii va afurisi si pe cei care vor prefera incinerarea in locul inhumarii.
Citind unele raspunsuri mai ca imi venea sa imi fac cruce. Noi nu suntem din pamant, suntem rezultatul unei evolutii a unui spermatozoid cu un ovul. Ne nastem cu ajutorul unor oameni, parintii nostri, nu cu ajutorul vreunui zeu. Deci mi se pare normal sa alegem calea cea din urma, nu sa o aleaga biserica pentru noi

39 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Angel0 a răspuns (pentru the2k):

Observ ca nu te duce capul.
"INCOMPETÉNŢĂ f. Stare de incompetent; lipsă de cunoştinţe sau de practică într-un anumit domeniu; ignoranţă; neştiinţă."
Competenta se poate aplica in orice domeniu domnule ateu incompetent.
Esti incompetent la capitolul religie si credinte religioase, cat si la capitolul despre eficienta energetica.
Urzi23 iti poate da lectii.Ai cunostintele unui elev de clasa a 7-a cu indulgenta, asa ca nu te mai da rotund cand nu ai cu ce.

Răspuns utilizator avertizat
| DimLight a răspuns (pentru 4b):

Tehnic vii din zda matii iar de acolo din 2 celule ce s-au impreunat, care din ele vin din tarana, niciuna lol! practic tot in tarana ajungi si daca esti incinerat, gazele se pastreaza in atmosfera, cenusa la fel...

| Angel0 a răspuns (pentru the2k):

Ai si argumente sau doar te bagi singur in seama?

Răspuns utilizator avertizat
| Angel0 a răspuns (pentru the2k):

Pustiulica era vorba doar de niste argumente pe care nu le ai.
Ai dovedit ca esti bata la eficienta energetica din discutia cu userul urzi, si ai scris ca incompetenta nu se aplica in religie.In schimb se aplica in orice domeniu si chiar daca nu vrei sa recunosti esti un incompetent in acest domeniu unde iti place tare sa te dai rotund.
Ce nu ai inteles?

Răspuns utilizator avertizat