| jethebest a întrebat:

Bna TPU masturbarea este un pacat inaintea domnului? funda urgent!

19 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Echivalând masturbarea cu alte nevoi ale corpului cum ar fi setea sau somnul, gândește-te puțin. Nu e păcat să dormi și să bei apă. Atunci de ce ar fi păcat să te masturbezi? Mergem pe același principiu. Ignorăm dogmele religioase și gândim logic. Putem fi credincioși și făcând niște conexiuni simple. Masturbarea NU e un păcat.

| danSS a răspuns:

Nu este nici un pacat, poti da in continuare la tzaca -tzaca

| Azµre a răspuns:

Da da cum spune și de prezervativ, ca fiind căciula diavolului... numai prostii.

| Kremlin a răspuns (pentru Azµre):

Căciula diavolului...asta a fost tarerolling on the floor

| Azµre a răspuns (pentru Kremlin):

Da am citit un articol undeva și exact așa era poreclit... Așa să revin uite citatul :
"Iar tinerii buni crestini trebuie sa stie ca prezervativul de doua ori pacat este!

O data, pentru ca daca voia Domnului este ca omul sa aiba boale, nu trebuie sa ne impotrivim, caci nu cunoastem maretia Planului Sau si nu-i e dat omului sa faca impotriva lui Dumnezeu! Cei care se impotrivesc se stie ca merg in iad!

Si a doua oara, pentru ca impiedica zamislirea de prunci, lucru ce-l manie pe Dumnezeu mai rau decat impreunarea intre tata si fiica, asa cum stim inca de la Lot, care a zamislit fiicelor sale prunci si din ele a iesit un neam intreg, spre desfatarea Domnului!

Nu cadeti in pacatul catre care va indeamna satana, care va amageste cu o viata usoara, lipsita de pedeapsa cu boale cauzata de pacate si de chinurile facerii si cresterii de copii!"

| AtateaConditii a răspuns:

Da, si intretinerea relatiilor sexuale inainte de cununie este un pacat in fata Domnului.

| jethebest explică (pentru AtateaConditii):

Este un pacat mare, de moarte, in fata mantuitorului?

| AtateaConditii a răspuns (pentru jethebest):

Nu de moarte, dar este un pacat ca si furtul, minciuna nu asa grav dar este.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Este pacat.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Da, este.
Te-as sfatui sa nu mai faci asta, insa tu alegi.

| crissa20 a răspuns:

Da, este un pacat! insa sexul inaintea cununiei nu este un pacat: NU este un pacat sa fii cu persoana iubita si sa faceti dragoste, in schimb daca faci sex, da este un pacat( dragoste faci doar cu persoana pe care o iubesti, sex in schimb faci de placere)

| denymar a răspuns:

Nu din cate stiu eu...

| EFE21 a răspuns:

Da, este
Sa-ti explic : Dumnezeu l-a lasat pe barbat cu izvorul virilitatii sale ( sperma ) iar prin ea, tu perpetuezi specia. Si nu trebuie sa abuzezi de ea deoarece e un pacat in fata lui D-zeu, devine si ca un drog si practic te gandesti ca acolo ar putea sa fie viitorul copil al tau.
FUNDA?

| jethebest explică (pentru EFE21):

Este un pacat mare inaintea Domnului?

| EFE21 a răspuns (pentru jethebest):

Da

| Dade01 a răspuns:

Da este un pacat masturbarea, de ce : atunci cand te masturbezi iti imaginezi /ai fantezie cu o fata/baiat. Astfel il poftesti. Domnul nostru a spus ca numai sa poftesti o femeie in gandul tau e deja pacat.

| AskAlex a răspuns (pentru Dade01):

Mhm, pun pariu ca atunci cand vezi o "super bunaciune" intr-un film ai vrea sa fie in patul tau.

| axwell15 a răspuns:

Vrei sa te masturbezi si nu sti daca e pacat sau nu? sau te-ai masturbat deja si acum iti e frica? laughing

| kopryshyu a răspuns:

Da este un pacat.imi pare rau ca am cazut si eu de catvea ori, dar asta e.ma rog. daca ai cazut, sa nu mai cazi din nou.te deistrugi.te poate ajuta preotul.pe mine m-a ajutat mult