| AlexeHellsing a întrebat:

Bun, intru acum ultima data pe acest site si pe internet din dorinta de a scapa de acest parazit provenit din ceea ce zic ateii ca va fi un viitor frumos, exact ca si comunistii. Am intrat pe acest site pentru a incerca sa-i inteleg pe ateii si a invata cum se vindeca aceasta molima. Sunt dezamagit intrucat in timpul in care am pozat ca alexandrelul, patriotul crestin, deusestdominis si dumnezeuestedomnul am observat ca ateismul nu are nici un consens, nu aveti ratiune, trecut, viitor, siguranta pe voi, mai pe scurt aveti un subconstient normal. Regret ca trebuie sa va spun aceste lucruri, dar acesta este adevarul. Poate voi putea sa vindec ateismul, dar nu voi gasi nimic pe acest site, intrucat stiinta nu e serioasa, nici creatiile ei nu sunt serioase. M-am convins ca tot ce zice chimia, nu sunt minciuni, dar sunt baliverne pe care omul poate sa scuipe si sa traiasca mai departe. M-as fi bucurat sa gasesc pe cineva care sa-si exprime corect punctul de vedere, dar nu, nu se putea, nu se putea sa ma inteleg cu cineva care macar sa aiba putina rabdare, putina rabdare de a pune pazalul cap la cap, dar nu va pot cere ce nu puteti.
Concluzia: M-am scabit mia tare de tot ce inseamna stiinta(chimie,biologie,fizica,astrologie, etc.), am descoperit ca tot ce a impartit stiitna este sortit pieirii(si nu vorbesc de iad, inca inainte de iad vor pierii) si am descoperit ca ateul chiar sufera de o boala si nu este incapatanat. Acestea fiind spuse, imi iau la revedere! Mi-a facut placere ss va cunosc, si prin voi m-am referit la EmaS.
Deci vă spun adio vouă și acestui site (și pentru cârcotași, un semn de întrebare)?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

O, ma simt onorata ca m-ai amintit si pe mine. Si mie mi-a facut placere sa interactionez cu tine pentru ca ai adus lumina si bunatate pe site. Mai gandeste-te inainte de a lua o decizie. Dumnezeu are nevoie de fiecare dintre noi. Tot ceea ce facem este spre slava Lui. Dumnezeu sa te binecuvanteze!

34 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sanatate si virtute.ne bucuram ca ti-ai dat seama ca nu poti schimba lumea decat schimbandu-te tu insuti total. fuga nu e o rezolvare.a da piept cu inamicul este o rezolvare.si a duce lupta cea buna.

| LegionarulRoman a răspuns:

La revedere.Asta incerc sa fac si eu.Sa le lasam "raiul" ateilor.

| LegionarulRoman a răspuns (pentru anonim_4396):

Internetul e o pierdere de vreme.Nimeni nu se va converti sa isi va scjmba parerea pe TPU ci doar isi va pierde timpul.

Apache
| Apache a răspuns:

De obicei oamenii care sunt scarbiti de stiinta sunt prea prosti sa o inteleaga...