| anonim_4396 a întrebat:

Bună!
Adventiștii au aceleași sărbători cu ortodocșii? Cred și folosesc aceași bibliei? E diferită biblia la adventiști?

6 răspunsuri:
| KovacsB a răspuns:

Biblia este cam aceeasi.
Diferente minime.
Teoretic Biblia ar trebui sa fie doar una, dar fiecare cult a mai indulcit pe ici pe colo crimele zeului YHWH.
Gandeste-te doar ca musulmanii evreii si crestinii cred in acelasi zeu, YHWH zeul lui Avraam si al lui Moise.
,

| EestiSodalane a răspuns:

E diferita biblia si ei n-au deloc sarbatori.

| pacatosulBogdan a răspuns:

Atatea subiecte deschise de tine despre adventisti si liceul lor nu pot insemna decat un singur lucru: reclama la secta adventista!

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru pacatosulBogdan):

Sigur că da! Pentru că dacă un puști se găsește în situația de a fi repartizat la un liceu adventist și tot pune întrebări aici fiindcă probabil nu are acasă cu cine vorbi înseamnă că "face reclamă".

| pacatosulBogdan a răspuns (pentru MeisterSchnitzel):

"tot pune întrebări aici"
Pai asta e problema, ca pune prea multe intrebari despre un singur subiect, incat e dreptul meu sa-l suspectez ca face reclama la adventisti, secta si liceul lor. Pot sa-mi exprim o suspiciune si nu ma intereseaza ca pupilul tau este nevorbit sau ca a fost repartizat la un liceu adventist! Sarcasmul tau, Şniţele, este nepotrivit!

| MihaitzaItza a răspuns:

Adeventistii au sarbatori?