| anonim_4396 a întrebat:

Buna am o intrebare care ma framanta este vorba despre bunicul meu care a murit, el inainte cu 1 saptamana ca sa moara tot spunea ca il deranjeaza cineva si nu vrea sa plece de langa el statea pe marginea patului si eram de fata cand a spus : " Pleaca de aici lasa-ma in pace, nepotule spune-i la asta sa plece", dar in acea camera eram doar eu si bunicul meu ma puteti ajuta sa imi spuneti daca stiti pe cine sau ce vedea?
Si mai am o intrebare el in ziua cand a murit eu nu eram acasa eram la verisorul meu si dintr-o i-am vazut chipul si m-am trezit foarte speriat pe la 5-6 dimineata si eram foarte speriat ajutati-ma va rog!

11 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Halucina din cauza bolii si atat.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Bunicul tau era senil! Multi batranei trec prin asta. Nu te speria...
Iar visul...era doar subconstientul tau, care stia ca bunicul va muri.

| sublime89 a răspuns:

Era foarte bolnav probabil, si halucina. Se intampla des asta.

Ai avut un vis si te-ai speriat. Poate ca in acele zile te-ai gandit mult la el si erai tulburat din cauza suferintei lui.

| Alcyon a răspuns:

Aceasta poveste poate fi interpretata in doua feluri:
1. Bunicul tau avea anumite halucinatii, fiind pe patul de moarte
2. Bunicul tau a vazut un spirit(fiind la granita dintre lumi, cum s-ar spune).
Tu alegi varianta care-ti place si atat.

| ErrorFound a răspuns:

Ce ai vrea sa-ti spunem?
Poate era moartea, poate era o ruda sau un prieten decedat inaintea sa, poate era o fiinta transcedentala...cine stie?!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Era cineva din lumea de dincolo.Cunosc cazuri de genu care inainte sa moara vedeau anumite persoane, copii, chiar pe cei de murisera inaintea lor...nu te speria.toti o sa vedem :-)

| William a răspuns (pentru anonim_4396):

Presupun ca nu ai citit Drumul sufletului dupa moarte http://www.sfaturiortodoxe.ro/drumul.htm

| anonim_4396 explică (pentru William):

Nu am citit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uneori simtim cand cineva drag dintre noi se va ridica la Domnul Dumnezeu...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Om muri si om vedea.
Si bunicul meu tot la fel a patit.
Se certa cu cineva, parca:
"-Ai venit dupa mine?
Vin, vin acum nu mai insista."
Si a murit exact in momentul acela.