| 1112 a întrebat:

cei care sunt atei, de ce nu cred in Dumnezeu? Adica ce " dubii " aveti?

20 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

: ))

| mODIN a răspuns:

Nu exista Dumnezeu. Punct.

| Noah4823 a răspuns (pentru mODIN):

Zice cineva care are la profil o imagine cu satan! Satan stie de Dumnezeu, si invers... :l

| Scarbo a răspuns (pentru Noah4823):

E o imagine cu o trupa de metal numita : Venom.

| mODIN a răspuns (pentru Noah4823):

Nu e poza lui Satan, e a albumului Welcome to Hell de la Venom.Ma doare undeva ce reprezinta, imi place muzica de pe el.

| Kabuto79 a răspuns (pentru Noah4823):

Inainte sa vb documenteazate... habar nu ai ce sau cine e satan. Ala e simbolul lui Baphomet. incult prost. Inainte sa vb DOCUMENTEAZATEEEEEE

| Noah4823 a răspuns (pentru Kabuto79):

Eu nu cred ca te-am jighnit, Controleaza-ti limbajul! Nu ascult hard sau dark rock, in cauzul lui Metalhead. Iar in cazul tau, eu stiam ca acest simbol reprezinta magia neagra, magia legata de Satan! 0_o

| Noah4823 a răspuns (pentru mODIN):

Iti multumesc pentru replica ta decenta, si imi cer scuze daca te-am joghnit!

| Noah4823 a răspuns (pentru Kabuto79):

Apropo tu cel care ma numesti incult, vezi ca se scrie "Acela" nu "ala" si "documenteaza-te"! Nu imi plac cei care se cred foarte tari, dar daca ii intrebi cine a scris Furtuna fluiera! +nici macar nu ai stiut sa-mi raspunzi politicos si corect! Metalhead>Tine!

| Noah4823 a răspuns (pentru Scarbo):

Merci de informare, imic er scuze chiar n-am stiut! P.S. Imi plac oamenii civilizati! ca tine sau Slayer! big grin

| Kabuto79 a răspuns (pentru Noah4823):

Nu credetii ca deja exagerati? dupa parerea ta singurul cult care foloseste magia neagra si ocultismul e SATANISMUL? Acum 500 de ani un satanist era un om care nu era crestin. (cocluzie nu esti cu dumnezeu esti cu dracu ).tu in ce an traiesti?

| Kabuto79 a răspuns (pentru Noah4823):

Pentru cei ca tine nu am picatura de politete...

| Scarbo a răspuns (pentru Noah4823):

Am fost nesimtit cu ceva de ai vorbit ironic?

| Noah4823 a răspuns (pentru Scarbo):

Nu am vorbit ironic... In ultimul timp am vazut prea multi oameni nesimtiti, asa ca am inceput sa apreciez mai mult bunul simtwinking.

| Noah4823 a răspuns (pentru Kabuto79):

N-am zis asta! Acum 500 de ani, crestinii plateau preotilor sa li se fie iertate pacatelele... "Pentru cei ca tine", frate cine s-a bagat intr-o discutie civilizata ca un nesimtit? Intrebare: Cati ani ai?

| Kabuto79 a răspuns (pentru Noah4823):

( Zice cineva care are la profil o imagine cu satan! ). Dap nu ai spus asta.
Ps : Nu-mi mai scrie ca nu o sa raspund. pentru mine e clar

| Noah4823 a răspuns (pentru Kabuto79):

Recunosc, am gresit! Imi cer iertare lui MetalheadSLAYER, dar nu de la cineva care a scris un mesaj ca cel de mai sus!

| oprescudorin11 a răspuns:

Imi pare rau ca nu sunt ateu. Dar ma bag si eu in vorba si zic:daca esti gaina, oaie, vaca porc sau te-ai nascut la o gheena, cine sa ii invete sa creada in Dumnezeu?

| Felys a răspuns:

Pai un ateu insemna ca nu are absolut nici o treaba cu religia, de ce as crede in dumnezeu sau in alta bazaconie daca eu nu vad religia decat ca pe o poveste inventata, atat si nimic mai mult

| BogdanVasc a răspuns:

Inainte sa pui intrebarea " De ce sa NU crezi? " pune intrebarea " De ce sa crezi?".