| Cristian9913131 a întrebat:

Cand eram mic de vreo 4-5 ani eram pe langa casa. Am vazut un broscoi care statea de vreo 2 saptamani acolo. Am vrut sa il omor si saream pe el ca pe un burete dar acesta nu murea. Dupa acea bunicul meu l-a luat pe o lopata si l-a aruncat. Dupa aceea cand era cate o sarbatoare mare ma trezeam la ora 12.00 noaptea si tipam cat puteam de tare, dar cand ma trezeam nu tineam minte nimic. Dupa jumatate de ani parintele mi-a facut slujbe ma pomenea la cei bolnavi si mi-am revenit. Din ce cauza am patit asta?

12 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ce trolaj fin. Ca sa raspund in aceeasi maniera, broasca era de fapt Iisus in forma de broasca. Ce s-a intimplat dupa a fost pedeapsa pentru ce ai facut, insa pentru ca dumnezo' te iubeste si vrea banii tai, cind ai cotizat la popa sa iti faca slujbe te-a iertat ca ai vrut sa il omori pe fii-su.

| Inferno a răspuns:

Poate era un print transformat de o vrajitoare in broscoi si in cazul acesta trebuia sa il saruti, asa se explica.

| zurick a răspuns:

A fost doar o coincidență că ai scăpat de acele coșmaruri după ce ''a intervenit'' preotul.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Din cauza nestiintei, a rasfatului etc, erai la varsta care nu constientizai ce e bine si ce e rau

| sublime89 a răspuns:

Nu cred ca trebuia sa faci asocierea dintre broaste, sarbatori si cosmaruri. Nu au nicio legatura una cu alta.

| Cristian9913131 explică (pentru sublime89):

Eu asa am patit. Dupa ce am sarit pe el cand era o sarbatoare mare ma trezeam la 12 si tipam.

| AirănMeidăn a răspuns:

Sigur in broasca aia era spiritul lui Satan.

| PedoBarbie a răspuns:

Bă! Tu glumeşti.

| Vlach a răspuns:

Este ceva necurat, la noi in sat se spune ca, daca vezi o broasca/broscoi sau o omida paroasa in curte si ele nu se misca deloc inseamna ca ai vraji facute pe casa.Si eu am avut tot asa o broasca in curte nu se clintea si a venit preotul, a facut slujba si a plecat broasca aia. funda?

| Perseverance a răspuns:

Iara minti?

| andreealitllesmileAndreea a răspuns:

Nu prea inteleg intrebarea dar ma rog... Daca e ceea ce cred eu, sa stii ca si mie mi s-a intamplat odata cand am aruncat din greseala cu o piatra in catelul meu preaiubit si n-am putut sa dorm in urmatoarele 20 de nopti si ma trezeam cam pe la 3 sau 4 noaptea. Cred ca aveai cosmaruri atunci cand ti s-a intamplat asta ca de obicei de la broaste se creeaza cosmaruri dar si tu poate tineai la broscuta asta de care zici si te-ai simtit rau cand ai vazut ca a fost aruncata si nai mai putut... Ma rog asta banuiesc eu dar mai da explicatii in legatura cu intrebarea ta ca asa nu inteleg la ce te referi. Funda? puppy dog eyes