| ioanadanny a întrebat:

Buna din nou! cine crede in vrajitorii blesteme si daca stie cazuri?! >funda:

Răspuns Câştigător
| Eka7Lyzza a răspuns:

Buna.
Eu cred deoarece am patit`o pe pielea mea.
Pana acum putin timp nu credeam in nimic din ce nu am vazut, pana intr-o zi cand mi s-a intamplat o maaaare prostie.
Cu o zi inainte tocmai ce venise o fosta prietena pe la mine sa imi aduca cartea imprumutata, a plecat si cainele meu a vrut sa o muste si el sincera sa fiu nu musca pe nimeni. Am deschis cartea si in nauntrul ei erau filele taiate si la colt date cu sange. Imediat cand am vazut am ars repede cartea si am intrebat o calugaritza ce trebuie sa fac si mi-a spus cum trebuie sa procedez ( sa ard cartea cu tamaie si apoi sa ingrop ce a ramas si sa dau cu apa sfintita peste ea).
Pana sa fac asta, s-a intamplat seara cand am constatat cum era cartea, m-am dus sa o iau si chiar atunci a lovit o bufnita in geam. cum iti explici asta? doar coincidentza?! eu nu.
Succes:*

15 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Povesti.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

@Eka7Lyzza
A lovit cineva cu o piatra in geam? O pasare? etc.
Vezi-ti de copilarie.

| monstrulet a răspuns:

Eka, m-a distrat povestioara ta, dar mai interesante sunt cele de pe Discovery, A Haunting.
Daca nu se deschid usile singure sau nu se misca vreun obiect prin casa, n-ai facut nimic.

| DorelSudoru a răspuns:

@ioanadanny Nai inteles nimicstraight facestraight face
Si cine-ti face tie blesteme huh? Alaaaaauhu! Vezi ca maine mori ti-am blestemat ip-u'

| Infernia a răspuns:

Frate ce aveti cu totii?

| ankahra4m a răspuns:

Astea sunt povesti de adormit. Lasa prostiile astea si fuguta la scoala, sau la copilaria pe care o ai.

| ankahra4m a răspuns:

@ioanadanny crezi ca daca am statutul de junior, am varsta de 11-17 ani? Neah.si crede-ma stiu cu ce se mananca, stiu despre ce este vorba, nu povestioara pe care Eka ti-a spus-o. Eu am trecut de mult de copilariehee hee O zi buna sa ai.

| Eka7Lyzza a răspuns:

Dragii mei, ioana mi-a cerut sa spun o poveste reala, care s-a intamplat, nu dupa discovery. nici nu sti ce inseamna a te amuza, @monstrulet, pentru ca e intr reala, pe mine m-a marcat asta ma copilule. tu chiar esti batut in cap ...doamne cica "amuzat" sa vezi u ce am patit eu si atunci krd ca nu ai dormii toata viata.
si @ankahra4m dk u consideri ca noi suntem copiii intra pe alt site. asta nu e intrebare de copil, care a pus-o ioanadanny.
@MaDoaren1DeTotCeEsteInJurulMeu raspuns la fel de stupid ca numele tau.
O INTREBARE CERE SERIOZITATE, voi sa dati DELETE la contul dupa TPU care inseamna TOTI PENTRU UNU` sa ajutam nu sa il condamnam fix pentru nimic. Oameni buni, asta e site mai mult de socializare si pentru sfaturi nu pentru jighiri si aberatii din partea celor care raspuns.

| Eka7Lyzza a răspuns:

@xXblAcKaNgeLXx mai termin`o cu toate astea. Tu nu vezi ca nu se leaga nimic din ce spui?! Cand o sa treci tu prin ce am trecut eu si nu ma refer la asta, ca asta e fix o "intamplare" pe lnga tot ce am trecut, atunci vreau sa te vad daca numesti asta " copilarie" si tu sti ce e aia copilarie? copilarie este pana la 7 ani cand nu sti de griji. de la 7 ai incepe scoala, temele, grijile, imbracamintea, dupa aspuctul fizic etc etc. asa ca fii atent de vb ca ti-am zis ca nu se leaga nimic din ce ai spus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te va indruma Baba Dochia.

| ioanadanny explică:

Anka daca nu stii despre ce este vb nu te mai baga.veziti tu de copilaria pe care o ai ca si tu esti juniorhee heeasa ca spor la munca:-p

| ioanadanny explică:

Auzi MaDoaren1DeTotCeEsteInJurulMeu
in primul rand am pus o intrebare sa discut cu cinevawinkingnu am intrebat daca mor sau ceva de genu.

| פרנקו a răspuns:

straight facereligia a fost creata de cand e omul pentru al indruma sper bine si a-l face sa ii fie frica de ceva pentru a fi armonie. pana la urma urmei. fiecare cu ce crede. eu nu cred in nimic desi pe in jurul meu aud numa belsteme,draci, fantome, varcolaci. mintea ce vede si ce aude crede. Asta e prostia omeneasca. de cand eram mic aveam proprile regului pentru a ma ajuta sa devin un om mai bun. as zis mai mult dar e mult de scris.

| פרנקו a răspuns:

Si inca ceva, subconstientul poate crea imagini, simnturi tactile, auditive. in fine se scrie alfel dar nu mai stiu cum big grin senospersos cuvinte din alea big grin

| OfataDoar a răspuns:

@xXblAcKaNgeLXx chiar esti sarit dupa fix! tu nu esti normal la cap din ce scrii p aici. doamne ce copil. nu imi dau seama cat se aptine eka sa nu te injure.candh o sa ajungi u ca ea atunci s'tzy permitzy sa vb asa. doamne c copil de 9 ani.