| anonim_4396 a întrebat:

Bună dragilor! De ce de fiecare dată când mă duc la biserică nu simt nimic, nu simt de parcă ar intra duhul sfânt în mine, nu ma simt bine ba din potrivă vreau să plec cât mai repede acasă... Pur şi simplu nu îmi place nu înţeleg aproape nimic din ce îmi spune părintele, pls help me!

Răspuns Câştigător
| adi97 a răspuns:

Eu cred ca tu esti posedat din monet ce ii spui ei ca nu se mai poate face nimic pentru ei.Daca si cei mai rai oamnei L-au accepttat pe IIsus in inima lor atunci cum sa nu mai fie ceva de facut pentru ei rolling on the floor.Dupa poza si raspunsul pe care i l-ai dat tu esti mai aproape de diavold decat ea(incearca si tu sa il accepti pe Dumnezeu si numai vorbi asa). Acum pentru cea care a pus intrabarea :nu iti fie teama probabil ca tu cand esti in Biserica te gandesti la altele, dau un exemplu pentru baieti mai mult(Daca el se duce la Biserica si se gandeste la nu nstiu ce joc care il asteapta acasa normal ca ii vine sa se ntoarca acasa).Si eu am trecut prin ce spui tu si chiar prin exexplul pe care l-am dat rolling on the floor dar dupa ce m-am Spovedit si Impartasit acum de Craciun vad ca nu mai imi vine sa plec din Biserica incearca sa cauti adevarul si Iisus de va face libera si vei vrea din ce in ce mai mult sa stai la Biserica. Sper ca ti-am fost de ajutor

34 răspunsuri:
| EvangelineDS a răspuns (pentru EojiKumnE):

''saraku''? eu cred ca era saracu laughing

| EojiKumnE a răspuns (pentru EvangelineDS):

fai fetito p tine te doare capu 'k' in loc 'c' cred ca si cel mai prost copil ar sti ce inseamna asa ca mai bine numai comenta ca ***winking

| EvangelineDS a răspuns (pentru EojiKumnE):

Hai ca nu am chef sa imi bat capu' cu un cocalar /o pitipoanca happy

| EojiKumnE a răspuns (pentru EvangelineDS):

mars