| FataCuDouaFete a întrebat:

scuze ca pun intrebarea asta dar sunt foarte curioasa; acum cateva zile am mers la biserica cu mama si stiti si voi ca atunci cand treceti pragul bisericii aprinzi lumanari pentru vii si morti.Am aprins o lumanare pentru o ruda de-a mamei si s-a stins, am aprins-o inca o data si s-a stins, am aprins-o inca o data si s-a stins si a treia oara iar mami mi-a spus sa o las asa stinsa si sa plecam.Intrebarea estebig grinaca s-a stins lumanarea de trei ori asta inseamna ca ruda este in partea rea in cer sau s-a stins ea asa?

Răspuns Câştigător
| Kramerwalt a răspuns:

S-a stins pur si simplu!

| FataCuDouaFete explică (pentru Kramerwalt):

Mersi, in sfarsit un raspuns mai serios. funda!

| Kramerwalt a răspuns (pentru FataCuDouaFete):

Mersi mult, am vrut doar sa fiu scurt si la obiect, sa nu o mai lalaiesc mai pe romaneste!

| FataCuDouaFete explică (pentru Kramerwalt):

Asa-i cei mai bine, mersi mult de tot pentru raspuns!

5 răspunsuri:
| Danielcristian a răspuns:

laughing, Cea mai mare prostie ca sa aprinzi luminari la un mort putred laughing. Pina unde duce mintea prostimi, daca totusi poti face un bine, fal pin ce traeste, nu dupa ce e putred.

Luminarile aprinse nu aduc nimica, e doar o cheltuiala, o afacere pentru cei ce fabrica luminarile.
Dupa ce mori, nu mai ai suflet, spirit nimica, esti mort si gata, pina ce va fi invierea, mortul e mort, nu se mai poate face nimica.

| alex945 a răspuns:

Nu s-a stins din cauza ca spiritul ei nu primeste sau faptul ca era vant laughing poate spiritul nu a primmit! funda!