| Adaaaaaaaa123 a întrebat:

Bună seara! Am și eu o nelămurire! Aș avea nunta anul următor, noi fiind ortodocși pe nou și nasii pe care vrem să îi punem sunt ortodocși dar pe rit vechi! Ar fi o problemă asta? Se poate realiza cununia?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ar fi nici o problema!
Noi suntem ortodoxi si am cununat doi tineri catolici si tot nu a fost nici o problema.
Sunt gramezi de ateisiti care cununa tinerii de diverse religii, la dorinta lor in anumite biserici si tot nu sunt intrebati sau limitati de religia lor nasilor.