| alinaa765 a întrebat:

Buna seara! Daca eu am atins cu un heet fumat Biblia din greseala e problema? Chiar nu am vrut insa se afla dupa pat si cand am
pus in sertar am atins din greseala. Stiu ca is superstitii care spun ca e mare pacat intr-un cat este Cuvantul Domnului. As dori un raspuns de la un om credincios care imi poate oferi si un speech pe asta

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E pe bune intrebarea?
Daca nu, bv, trolling foarte fin.

| sierra1 a răspuns:

Biblia s-a aprins, a ieșit fum din ea?

| T0Teu a răspuns:

Cum poate un lucru facut din greseala sa fie pacat? Daca eu din greseala ma izbesc intr-un om si il fac sa se impiedice, cade si se loveste, fac un pacat? Nu, ptc a fost fara intentie. Asa si in situatia ta. Doar ca se pune alta intrebare: de ce te ingrijorezi de un asemenea lucru nesemnificativ si de celelalte poate nu? Cat de mult te ai ferit sa judeci, sa barfesti, sa minti, sa urasti in ultimul timp? Intreb ptc si astea sunt pacate, deci e FOARTE important sa nu le mai faci.