| Emilia2499 a întrebat:

Buna seara lume! Si la mulți ani pentru maine celor cu numele Andreea si Andrei. Deci acum sunt la o prietena si ma tot roaga sa imi pun busuioc sub perna ca ea ca cica imi visez alesul, eu nu cred, dar daca ii fac pe plac nu e ceva rau ca am pus busuioc sub perna, nu?

9 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Mai bine roagă-te lui Dumbezeu pentru viitiorilbtău soț și pentru o viitoare familie binecuvantată de El, ai încredere în El, nu cauta sa-L manipulezi.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Si daca iti visezi alesul? Ce se intampla? Absolut nimic.

Alesul o sa vina cand o sa vina, iar daca este alesul... o sa vina INEVITABIL la tine, indiferent ce visezi.

Numai bine! ^_^

| Mayhem666 a răspuns:

Lume mai proasta si mai credula nu am putut sa intalnesc.

| CostinAlamariu a răspuns:

Ba e rau. Nu te mai lua dupa superstitii nici macar de dragul unui om. Nu faci decat sa îi incurajezi credinta asta superstitioasa

| Meme10Memu a răspuns:

Pui degeaba busuioc sub perna. Un sot bun e de la Dumnezeul descris in Biblie.

| Irinel15123532 a răspuns:

Roaga-te Lui Dumnezeu sa iti trimita in cale un baiat potrivit pentru tine, si urmeaza sfatul Lui, functioneaza.

Matei 6: 33 ''Căutaţi mai întâi împărăţia lui Dumnezeu şi dreptatea Lui şi toate acestea se vor adăuga vouă.
Nu vă îngrijiţi de ziua de mâine, căci ziua de mâine se va îngriji de ale sale.''

Filipeni 4:6-7
Nu vă îngrijoraţi de nimic, ci, în orice lucru, aduceţi cererile voastre la cunoștinţa lui Dumnezeu, prin rugăciuni și cereri, cu mulţumiri. Și pacea lui Dumnezeu, care întrece orice pricepere, vă va păzi inimile și gândurile în Hristos Isus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce?

| sanboss a răspuns:

Mai bine te pui pe genunchi si te rogi Domnului si ii spui sa iti scoata in cale un sot, crestin, iubitor, intelegator etc.

Visele pot proveni din 3 surse :
1- inmultirea gandurilor
2- Dumnzeu
3- Diavol

La varianta cu busuiocul il excludem pe Dumnzeu pentru ca nu lucreaza dupa traditile omenesti. Raman 2 variante in picioare, fie de la diavol sau din cauza inmultiri gandurilor...

SFAT : Vrei sa ai un viitor ferici langa cineva drag, incredinteaza viitorul tau in mana lui Dumnzeu. o seara frumoasa

| anonim_4396 a răspuns (pentru sanboss):

Unul dintre cele mai frumoase lucruri pe care le-am citit astăzi. Sper să mai existe oameni cu mentalitatea ta. happy