| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara. stiu ca sunt cam copil si prea obsedat dar am fost cu o fata si ne am iubit sincer, iubire din aceasta de adolescență, avem 17 ani, ne-am certat ne am impacat si multe si multe, dar acum o luna ne am despartit si eu am mai incercat sa dau de ea, si maine vr sa ma duc sa vb cu ea ca lucreaza undeva si as vrea sa ii spun ceea ce simt. Vreau sa va zic daca este pacat sa ma rog la dumnezeu si la domnul iisus hristos daca ma poate impaca, deoarece simt ca ii rog sa mi ofere o chestie banala cand pe de alta parte in loc sa cer sanatate si etc(astea le cer mereu dar zic la general), ea nu a mai vrut sa vorbeasca cu mine si etc sunt blocat peste tot. Stiu ca ar trebui sa ii respect decizia dar i am promis in rugaciuni lu dumnezeu, ca ma voi schimba si ca nu voi mai face diferite faze(nu e vorba de inselat). Vreau sa stiu daca e pacat ceea ce fac. sunt copil nu ma luati la misto ca intreb si eu oameni care imi pot oferi sfaturi bune. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Anonima1104 a răspuns:

Eu zic sa încerci pentru o ultima oară sa ii spui ce ai pe suflet pentru ca nu ai nimic de pierdut.
Nu e păcat la Dumnezeu sa regreți o greșeala sau mai multe, sa iubești și sa-ți dorești sa fii iubit inapoi, stai linistit!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da-i pace fetei, daca te-a blocat inseamna ca i-ai facut ceva rau si nu te mai vrea deloc in viata ei.
Vezi ca obsesia asta a ta bolnavicioasa, s-ar putea sa te coste un ordin de restrictie de la Politie, daca fata face reclamatie.

De schimbat nu te vei schimba niciodata, indiferent cat promiti, pentru ca omul nu se schimba, doar pretinde, dar cu prima ocazie revine la vechile metehne si face acealeasi lucruri care indurereaza pe altii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa te rogi si sa ii ceri ce vrei. oricum e un personaj imaginar.

| ioana748 a răspuns:

Daca te vei schimba intr adevar, Dumnezeu te va ajuta.
Mai incearca o data si daca va impacati, nu repeta aceleași greseli.
Daca nu, inseamna ca s-a terminat si esti tanar, gasesti alta iubita cu care vei sti sa te comporți cu siguranță.
Multa bafta in dragoste iti doresc,

| adryang78 a răspuns:

Poți încerca să-i mai spui o dată ce simți, ca să fii împăcat, dar nu-ți face mari speranțe. Privește partea bună a lucrurilor - tocmai ați trecut prin prima dragoste, aceea care nu se uită niciodată. O să rămână o amintire frumoasă și a fost pregătirea pentru adevărata, marea dragoste care va veni cu siguranță, cea care duce la căsătorie, familie, un cămin...

| Cipi1212 a răspuns:

Poate că ar trebui să te schimbi. Fetele au nevoie de iubire.

| EestiSodalane a răspuns:

Trebuie sa intelegi că in general nu e bine sa fii obsedat, mai ales după o fată. Te poti ruga lui Dumnezeu sa te ajute cu fata asta daca considera El ca e bine. Asa si sa zici in rugaciune "Doamne daca tu vrei si consideri ca e bine". Sau macar sa te rogi lui Dumnezeu sa te ajute sa treci peste fata asta si sa-ti vezi de viață ca ai lucruri importante de împlinit.

| Cavaler001 a răspuns:

Wake up! Nu e singura femeie din lume. Daca te.a blocat poate nu sunteți compatibili și n.are sens sa forțezi nota..Sunt și alte femei. Tu doar învață din greseli și fii mai bun.