| miru20cmrecords a întrebat:

Stau singura intr-o vila si intr-o seara m-am uitat la un film horror de atunci sunt foarte speriata aseara m-am pus sa dorm si simteam ca cineva ma atinge, Aveti idee ce poate fii?

Răspuns Câştigător
| gingergirl1 a răspuns:

E pur si simplu imaginatia tawinking
Asa eram si eu cand eram mai mica, cannd veneau verisorii mei la mine ne uitam pe youtube la filmulete cu "fantome" bai si de nu ma speriam ca proasta laughing
Dar aveam in jur de 10 ani straight face
Acum, nu gasesc un film de groaza care sa ma sperie in adevaratul sens al cuvantului, sincer.
Eu cand sunt speriata spun psalmul 23 si sa stii ca ma ajuta foarte mult happy
Eu te. sfatuiesc sa incerci sa uiti filmul acela,sa faci alt ceva,gen asculta muzica,deseneaza,ceva linistit,si banuiesc ca o sa fie mai ok...Te inteleg perfect, si eu sunt o sperioasa de felul meu laughing Tin minte ca in vacantele de vara ma duceam la o prietena si mereu ne uitam a cate un film de groaza si se facea seara si trebuia sa ma duc acasa; ca sa ajung acasa trebuia sa o iau pe langa o casa unde care murise recent cineva (fiind la tara), doamnee si imi era o frica laughing O luam la fuga si ajungeam acasa laughing
Dar, fusesem odata la teren, a jucat Steaua la noi la stadion si m-am dus si eu normal big grin Se terminase meciul pe la ora 22.00 si ca sa ajung acasa trebuia sa o iau prin curtea casei acelea respective si ma crezi ca nu mi-a fost frica deloc? Mi-am aprins telefonul si ziceam psalmul 23, serios
Eu asta fac cand mi-e frica de ceva, deci asta te sfatuiesc si pe tine, gandeste-te la lucruri dragute si ca acele chestii care le-ai vazut in film nu sunt adevarate :*

| miru20cmrecords explică (pentru gingergirl1):

:-)) erai cam amuzanta, Mersi mult. kiss

| gingergirl1 a răspuns (pentru miru20cmrecords):

Hihi,cu placere :*

15 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Creierul a retinut acele imagini si din cauza a ceea ce ai vizionat e normal sa patesti asa. Evita astfel de filme si vei reusi in cele din urma sa nu mai iti fie frica.

| sublime89 a răspuns:

E autosugestia ta. Ti-e frica din cauza filmului. Iar atunci cand ne e frica, avem tendinta de a vedea, auzi sau simti lucruri care nu exista.

| PedoBarbie a răspuns:

De ce crezi că există avertismente la filme? Tocmai ca copii să nu se sperie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ma uitam la fenomene stranii si la inceput eram tot speriat desi nu ma uitam singur....acuma ma uit la ele si adorm cu televizorul pornitlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frica apare cand gandesti prea mult si iti imaginezi rezultatul (negativ al) unor actiuni inainte ca ele sa aiba loc de fapt. Trebuie sa intretii si mentii stare de prezenta. Sa stii ca tu esti un creator. Creezi realitatea prin gandurile si actiunile tale, deci, ar fi stupid sa creezi o realitate in care tu sa fii o versiune slaba a ta, plina de temeri si scuze in fata vietii si a potentialului tau.
Frica e de mai multe feluri. Frica de esec, frica de a actiona acum, frica de a vorbi in public, frica de a spune lucrurile pe care le simti, frica de a aborda acea fata pentru care simti atractie etc. Iluzii ba. Nu e real. E doar in mintea ta.Iesi din vizuina mentala in care te ascunzi. Iesi afara. Respira. Traieste.Iesi descult pe iarba, simte ca existi acolo, existi pe o planeta cu milioane de alti ca si tine, cu aceleasi ganduri si frici, intr-un univers infinit de mare. Diferenta o poti face cand intelegi asta si actionezi. Fii tu insuti. Si creeaza realitatea si stilul de viata pe care il doresti pas cu pas.

Buun, acu poate ca te simti motivat, poate ai inteles ideea si cum anume apare frica da totusi tu ai nevoie de mai mult de atat. De ceva practic. Ok, uite aici. Cauta pe google -meditatie dinamica- sau pe youtube in engleza -dynamic meditation-. Practic, asta inseamna 3-4 etape prin care sa treci, niste exercitii pe care le faci si care te aduc in prezent, iti ofera energie si iti inchid acel zgomot mental, acel bla bla blah care nu te lasa sa treci la actiune cand e nevoie. Prin exercitiu fizic, miscare de orice fel devii prezent in aici si acum. Tot ce e ireal dispare.

| Peaches a răspuns:

Teama este extraordinar de puternica. Vezi bine ca, daca te uiti la o comedie, adormi zambind si visezi frumos, nu simti ca te atinge nimeni, ba, uneori razi in somn. Dar noua ne place sa fim terorizati, nu-i asa? De aia alegem filmele horor.

| JohnnyWylde a răspuns:

E chestia pe care ai vazut-o in film. Cand adormi o sa iasa de sub pat si o sa-ti roada unghiile de la picioarelaughinglaughing parca ai avea 8 ani.

| Insurgent a răspuns:

Imaginatielaughing,frica provoaca ''inchipuiri'''creierului.

| miru20cmrecords explică:

Ce as putea sa fac in cazu asta? Pentru ca imi este foarte frica

| dragos38 a răspuns (pentru miru20cmrecords):

Daca esti asa sensibila nu te mai uita la filme horror, simplu/

| Adryan_Dan_1991 a răspuns:

Dupa ce te uiti la filme horror si te frica baca cv comedie ceva ce sa razi si sa uiti daca nici asta nu merge singura cale e descarca dupa net ACATISTUL DOMNULUI NOSTRU IISUS HRISTOS audio e si pe youtube o descatci prin convertire si când te pil la somn ascult-o asa fac eu când mi-e frica ajuta foarte mult

| DanaXD a răspuns:

Stai linistita adica e ceva normal sa iti fie frica dupa ce ai vazut un film horror..sunt doar halucinati.