| Alex980078 a întrebat:

Bună, sunt in doliu dar am uitat de doua ori că nu trebuie sa dau mâna cu nimeni și din graba am dat pentru că mi-au întins-o. Este ceva de rău? Va rog, este o întrebare serioasă. Este doar o superstiție? Adică mă gândesc la sufletul răposatului care chiar as vrea sa se odihnească în pace, este o persoana foarte apropiată, vreau sa fie confidențial

4 răspunsuri:
| Robert2526 a răspuns:

Nu e nicio problema, stai linistit

| KovacsB a răspuns:

Eu stiam ca nu ai voie sa dai mana doar la inmormantare.

| EestiSodalane a răspuns:

E o prostie. O superstitie. Poti sa saluti pe cine vrei ca n-are nicio treaba

| T0Teu a răspuns:

Este doar o superstitie, nu te mai stresa. Poti face absolut ce vrei, indiferent daca a murit cineva sau nu.