| anonim_4396 a întrebat:

A-ti vazut si voi ce s-a intamplat la Vatican cu Papa Benedict al XVI-lea. Ca a demisionat, apoi la cateva ore un fulger a lovit Bazilica Sfântul Petru de la Vatican. Iar tunetul acela s-a auzit in mai multe locuri din tara. De exemplu, am o cumnata in Italia si in locul unde sta ea s-a auzit foarte tare tunetul. Si din Vatican pana in Castel Franco sunt destui km, si totusi zgomotul a fost foarte puternic. Voi ce parere aveti? Sunt semne ale Apocalipsei?

Răspuns Câştigător
| Daby16 a răspuns:

Da prietene. Dupa cum ai spus ca scopul nu este doar al bisericii. Sunt interese si puteri care conduc lumea din umbra. Ai auzit de LOJELE MASONICE? sau de masoni in general? iti explic eu. Sunt o secta ca sa zic asa care ei nu cred un Dumnezeu si vor cica pace si buna stare. hai sa iti zic ceva ce poate nu stii.
"În vreme ce românii de rând şi-au spălat imaginea pe Google şi s-au transformat din "proşti" şi "păduchioşi" în "deştepţi" şi "frumoşi", politicienii autohtoni au o reputaţie mult mai proastă în mediul virtual. Astfel, Crin Antonescu este "beţiv", Victor Ponta este "asasin", Elena Udrea este "amanta lui Băsescu", iar Adrian Năstase este "gay". Majoritatea politicienilor români au două lucruri în comun: sunt "masoni" şi "evrei"

25 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca e doar o coincidenta, lumea interpreteaza cum vrea...

| TheAce a răspuns:

laughing) Stai linistita, astea sunt copilarisme in care cred doar cei ultra superstitiosi sau indoctrinati. Papa nu a ''demisionat'', a fost silit sa abdice din anumite interese ale bisericii si nu numai. Culisele acestei ''afaceri'' sunt stiute doar de catre cei implicati direct in aceasta chestiune. Speculez ca scopul finit al acestei actiuni va fi aducerea pe scaun a lui Peter Turkson, cel care e mare favorit sa preia functia de Papa si cel care ar urma sa fie primul Papa de culoare din istoria bisericii catolice (cu toate ca in trecut au mai existat 3 Papi de origine africana). Instalarea ghanezului pe Scaun ar insemna o mare lovitura pentru intreaga stanga liberala insa din punctul meu de vedere ar fi o realizare de exceptie in conditiile in care poate ca lumea ar deschide ochii si ar intelege ca suntem cu totii EGALI, indiferent de rasa, culoare, sex, orientare sexuala sau apartanenta la cult.

| Daby16 a răspuns (pentru TheAce):

Deci masoni vor si au puterea sa distruga ortodoxia si catolicismul care sunt cat de cat apropiate. Si la venirea antihristului (asa zisu Dumnezeu) vor ca inainte sa aduca pe margine de prapastie aceste 2 religii, pentru ca ele sunt cele care il supara pe diavol in lucrarea sa pe pamant. Eu stiam de la bunica si ea citise dintr-o carte ca semnele apocalipsei sunt: ca sa vorbim de papa; va murii un papa se va ridica altul pe tron la care el nu va sta pana va muri si el va renunta sau va fi omorat. Iar atunci se va ridica unu de culoare pe tron de la care sa va trage sfarsitu. Eu sincer nu am crezut, bunica inainte sa moara mi-a spus ce a auzit si prin viu grai"ferestete ca ziua fugii tale sa nu fie in luna lui februarie" Acum am pus cap la cap si de ce, ce a citit ea se adevereste azi, si cine stie de cand a fost scrisa cartea si de ce, ce mi-a spus ia este luna asta

| TheAce a răspuns (pentru Daby16):

Inainte de a mai posta tampenii iti sugerez sa inveti minime reguli de ortografie, ortoepie si gramatica. Scrii cu o groaza de greseli gramaticale si de exprimare. Revin-o abia apoi.

| MiruD a răspuns (pentru TheAce):

De frica, nu vrem sa vedem semnele, dar ele sunt destule. Lasa netul pentru o zi si cauta pe la bunici carti vechi si sa vezi si tu acolo ce lucruri ingrozitoare gasesti. Multe care s-au prezis, se adeveresc in zilele noastre. Asa ca noi trebuie sa ne gandim la viata vesnica, nu la viata pe pamant.
Pregateste-te sufleteste!

| TheAce a răspuns (pentru MiruD):

Asta e un site in care oferim raspunsuri logice si corecte, nu un site de spalat creiere. Pastreaza-ti deci replicile de indoctrinare pentru cei slabi de inger si neculturalizati care le cred.

| MiruD a răspuns (pentru TheAce):

Logica si corectitudinea nu te vor ajuta pe cealalta lume. Si nimeni nu spala nici un creier. Fiecare isi exprima parerea...Tu unde crezi ca ai sa ajungi? ca noi toti de altfel!
In fine, nu are rost sa mai discutam pentru ca asa fac toti cei care se feresc sa spuna adevarul. Tu ramai cu "logica" ta si noi o "spalam creiere in continuare"

| TheAce a răspuns (pentru MiruD):

Pai da, cam asa va filaughing. Iti sugerez insa sa alegi alt site, copiii de pe site-ul acesta sunt usor influentabili si nu mi se pare corect sa fie indoctrinati de te miri ce fanatic. Despre asta e vorba. Si ca sa fim intelesi, nu veni aici pretinzand ca detii adevarul absolut pentru ca NIMENI nu il detine. Spune si tu, asa cum e corect sa spui, ''parerea mea este ca...'', nu ''asa e cum zic eu''. Intelegi? Mai ales ca la cei 16 ani ai tai nu poti pretinde ca ai citit macar 10% din cat am citit eu, pe domeniu si nu numai. Despre asta e vorba. Hai sa fim corecti. Nu se supara nimeni cand vii si spui ''eu cred ca'', pentru ca e punctul tau de vedere si fiind democratie il accept. Dar sa vina un copil sa-mi dea mie lectii pe un subiect pe care pot sa-i dovedesc in 5 minute ca se inseala deja e exagerat. Tu crezi ceva? Foarte bine, bravo. Dar exprima-te corect si nu te da mai rotunda decat esti. Repet, NIMENI nu detine adevarul absolut. Putem specula, dar atat.

| Haplea a răspuns (pentru TheAce):

HAAHHAH!-"Revin-o"....pe bune, ai sa-mi bag pulpa ce om inteligent.Bai ortoepicu' lu peste, campionu' manelelor, nu mai fii fudul ca esti prost destul.

| MiruD a răspuns (pentru TheAce):

In primul rand, doar daca te intereseaza, "16" nu arata varsta mea. Varsta mea e cu mult mai inaintata, nu sunt un "copil", asa cum ai afirmat. Cum am zis mai sus..fiecare isi exprima parerea si fiecare crede in ce vrea. Eu in intrebarea mea doar am cerut o parere, atat. Nu m-am dat nici "rotunda", nici desteapta, pentru ca nimeni nu intruchipeaza INTELIGENTA, nici macar TU. Asa ca nu tot te mai lauda ca ai citit, ca esti nu stiu cum, ca imi poti demonstra tu mie nu stiu ce prostii, ca nu intereseaza pe nimeni, mai ales pe mine. Poti sa ai 10 facultati, daca nu stii sa fii om..degeaba! Si daca imi exprim punctul de vedere, indiferent cum este el, nu trebuie sa mi-l accepte nimeni. Nu trebuie sa imi accepti tu punctul meu de vedere, intelegi? Asa ca, las-o mai moale cu superioritatea asta falsa si du-te si raspunde altor persoane care chiar au nevoie de "logica" si "corectitudinea" ta laughing

| TheAce a răspuns (pentru Haplea):

Te-am raportat. Maine probabil vei fii banat de pe site. La revedere.

| TheAce a răspuns (pentru MiruD):

N-am ce sa fac. Unii sunt semi-docti. Asta e. Am sa ma rog pentru tine. Poate candva vei citi si tu o carte, candva. Cine stie.

| TheAce a răspuns (pentru MiruD):

As dori de asemenea sa nu mai trimiti mesaje jignitoare. Spui ca esti religioasa? Si injuri ca la usa cortului prin mesaje? Urat, foarte urat.

| TheAce a răspuns (pentru MiruD):

Ti-am dat ignore. Nu te-am raportat pentru ca am bun simt. Dar nu accept sa fiu injurat de te miri ce fetite pe acest site. Sper ca ceilalti pe care i-ai injurat sa te raporteze. Eu sper sa-ti revizuiesti comportamentul. O zi frumoasa.

| Daby16 a răspuns (pentru TheAce):

Da prietene. Dupa cum ai spus ca scopul nu este doar al bisericii. Sunt interese si puteri care conduc lumea din umbra. Ai auzit de LOJELE MASONICE? sau de masoni in general? iti explic eu. Sunt o secta ca sa zic asa care ei nu cred un Dumnezeu si vor cica pace si buna stare. hai sa iti zic ceva ce poate nu stii.
"În vreme ce românii de rând şi-au spălat imaginea pe Google şi s-au transformat din "proşti" şi "păduchioşi" în "deştepţi" şi "frumoşi", politicienii autohtoni au o reputaţie mult mai proastă în mediul virtual. Astfel, Crin Antonescu este "beţiv", Victor Ponta este "asasin", Elena Udrea este "amanta lui Băsescu", iar Adrian Năstase este "gay". Majoritatea politicienilor români au două lucruri în comun: sunt "masoni" şi "evrei"

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu era tunetul se gasea alta poveste. ba murea un porumbel, ba isi rupea unu piciorul, ba se imbolnavea altu.

la urma urmei daca omul nu se mai simtea in stare sa isi faca treaba de ce ar supara pe cineva daca s ar da la oparte.

| MiruD a răspuns (pentru suntserios):

Nu supara pe nimeni ce a facut papa, dar si el a zis ca gestul lui este foarte grav, si lucrul asta nu se face. Oricum, semne ale apocalipsei sunt, numai ca, de frica, nu vrem sa le vedem.

| suntserios a răspuns (pentru MiruD):

De ce sa fie asa de grav gestul? este o persoana ce face parte dintr o administratiei precum primarul, prefectul, presedintele.

daca nu se mai simte in stare sa conduca institutia a carui este sef se retrage si gata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

thinking Scrie cumva prin biblie că sfârșitul lumii va veni când papa va demisiona?

| MiruD a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am auzit (mi-a zis o femeie mai batrana) ca la un moment dat va demisiona un papa si va intra altul de culoare (negru). Si daca ai citit tu un articol pe net, sunt vreo nu stiu cati cardinali propusi spre a fi papi, si sunt si 2 negri. Unul din Ghana si unul din Nigeria. Si se zice ca nu-i de bine daca va intra un papa negru.

| sububu1234 a răspuns (pentru MiruD):

Asta e o prezicere a lu nostradamus cu papa negru si trebuie sa fii prost sa crezi in asa ceva

| Daby16 a răspuns (pentru sububu1234):

Asa credeam si eu prietene. da el de unde a stiut? Te-ai intrebat? Da de ce, ce a scris si a prezis el se adevereste azi? Ca doar a fost un prost nu? e un semn de intrebare. Da de ce in diferite colturi ale lumii se aud voci din cer si vaiete? Si nu numai intr-o tara, in diferite tari si un sunet asemanator. e oare semnu apocalipsei? iar venirea urmatorului papa pe tron este venirea suferintei noastre. Chiar daca nu suntem italieni, chiar daca nu suntem catolici.

| sububu1234 a răspuns:

Astea is povesti povesti... adevarat ca fulgerul a lovit l cateva ore dupa anunt da nu e ceva nou biserica aia fiind cea mai inalta dintre cladirile din jur si aia ca s-a auzit in toata Italia (baliverne)daca o fi fost furtuna nu o fost numa deasupra vaticanului simplu ar fi putut auzi alt tunnet

| MiruD a răspuns (pentru sububu1234):

Am uitat sa precizez ca in momentul in care a tunat, in Castel Franco ningea. straight face. Nu era furtuna, nu pluoua ..nimic.

| Haplea a răspuns:

Nenea Ace Ventura, lasa-l in doamne iarta-ma de banat, Ardeal, mai stiu eu ce si pune dracu' mana pe vreo carte ca nu poti sa traiesti cu nasu-n "computador" toata viata.
Pa pa, pipi.

| Haplea a răspuns:

Nenea Ace Ventura, lasa-l in doamne iarta-ma de banat, Ardeal, mai stiu eu ce si pune frumos mana pe vreo carte ca nu poti sa traiesti cu nasu-n "computador" toata viata.
Pa pa, pipi.