| FancyCool a întrebat:

as vrea sa ma ajutati cu urmatoarea intrebare. Ce popoare sunt catolice? Spuneti-mi cateva, va rog, dar repede.

Răspuns Câştigător
| corolav a răspuns:

Toate popoarele de limbi latine, (spanioli, francezi, italieni, unii români, cehii, polonezii, o parte din cîteva state din fosta Iugoslavie- slovenii)) precum popoarele din America de Sud(toate)şi mexicanii. În plus şi o mare parte din popoarele din fostele colonii franceze, spaniole, portugheze.

1 răspuns:
| Ecea a răspuns:

Cam toate,mai putin noi astia din evul mediu,romanii, rusii, etc