| SalubrisBoss a întrebat:

as vrea sa stiu daca voi sari de la etajul 9 pe geam va veni Iisus sa ma prinda? Nu as vrea sa mor, asa ca nu stiu. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| mentholinks a răspuns:

Incercarea moarte n-are.

6 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Parca dogma crestina era ca Isus nu salveaza sinucigasi.

| danay72 a răspuns:

Nu. Dacă ar fi asa, nu ar mai muri oameni. Apoi, Isus nu e de acord cu sinuciderea.

| Mclaren12 a răspuns:

Buna intrebare. Isus nu-i in stare nici sa scoata unii crestini din depresia datorata unei vieti mediocre limitate de dogmele comuniste ale crestinismului si lipsita de orice scop sau orientare spirituala. De vreme ce nu a existat niciodata atunci evident ca nu poate face nimic.

| CinevaAnonimă a răspuns:

De ce il ispitesti pe Dumnezeu?
Daca ai sari de la asa inaltime, te-ai sinucide.

| Petrovic a răspuns:

Nu cred că va veni să te prindă. Dar de ce ai vrea să sari de la etajul 9? Totul se poate remedia, chiar și moarte unei persoane dragi. La Înviere, toți vpr învia, și drepții și păcătoșii.