| anonim_4396 a întrebat:

Azi am simtit nevoia sa ma autosatisfac (sunt baiat) si fara sa ma gandesc ca e sarbatoare azi am facut-o oricum.
Aceasta fapta este grava si necesita mai mult decat spovedanie?
(din punct de vedere religios)

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa stai mai mult în genunchi în fata popei de acum

| CodrutElian1990 a răspuns:

Oare atat de bigot esti, incat sa consideri un lucru norml un pacat? Ai ajuns si tu ca in povestirea din Dodecameronul, unde o femeie s-a casatorit cu un barbat in varsta, care duminica nu facea sex ca era sarbatoare, in altele nu facea ca erau alte sarbatori, miercurea si vinerea ca e post etc. Aceasta s-a despartit de el si si-a luat unul tanar care nu tinea cont de nici o zi.

| Seba2013 a răspuns:

Da este grava. Nu te mai poti atinge de lucrurile spirituale, pentru ca tu esti carnal. Trebuie sa inchizi ochii corpului(pasiunilor) ca sa poti deschide ochii sufletului.

| teo530 a răspuns:

Cred că e de ajuns spovedania vorbește cu preotul.
PS:și eu am dat-o azi de 2 ori, oricum eu nu prea sunt cu biserica?

| auntbalance a răspuns (pentru teo530):

Mi-e cam frica de consecinte

| immaBeast a răspuns (pentru auntbalance):

Care sunt alea?! Consecintele.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru auntbalance):

Stai cuminte! De ce trebuie sa stie preotul ca te-ai masturbat duminica? Cand faci sex ii spui preotului? de regula, oamenii fac sex duminica, deoarece sunt mai linistiti si odihniti.

Răspuns utilizator avertizat