| bendis92 a întrebat:

De ce ne e mai greu sa facem un bine decat un rau? Doar pentru ca e mai usor, ca asa suntem programati sa fim sau e ceva mai mult de atat?

Răspuns Câştigător
| tsevaoth a răspuns:

Raul este inclinatia pe care am mostenit-o de la primii nostri parinti,cei mai multi oameni din pacate dau frau liber la aceasta pornire, dar mai sunt si cei care in mare parte reusesc sa faca ce este bine, problema e ca deseori sunt numiti nebuni sau prosti.

2 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Pentru ca sa faci rau,este usor.Dar ca sa faci un bine trebuie sa platesti un pret te costa banii tai, energia ta, timpul tau.

| 43275674 a răspuns:

Pentru ca...este mai usor.Primesti fapte rele si trebuie sa dai inapoi.Este ca un virus, pleaca de la o persoana si se extinde...
Orice om are,, rau" in el si nimeni nu poate intoarce obrazul de cate ori i se da palme.In timp inveti sa nu iti pese pentru ca lumea asta ofera,nepasare, in timp inveti sa lovesti, sa dai fapte rele in schimbul altor fapte rele... legea junglei printre blocuri de beton.