| CinevaAnonimă a întrebat:

De mai multe ori citind raspunsurile de pe TPU de la categoria RELIGIE am observat cuvantul TROLL, dar nu stiu ce inseamna. Ma puteti ajuta cu niste explicatii?

Răspuns Câştigător
| VladimirConstantin a răspuns:

Troll e felul in care ateii ne jignesc fara sa pateasca nimic. Nu vezi cum dandanache ala ma face idiot si in toate felurile da nimeni nu ii zice nimica? Chipurile ca sunt trol si au voie sa ma jigneasca cum vor.

37 răspunsuri:
| Dandanache a răspuns:

De exemplu, VladimirConstantin e troll, unul slab si foarte previzibil. In timp ce dam click pe intrebare, ma gandeam ca sigur ti-a raspuns si el. VladimirConstantin pretinde a fi un crestin fanatic si inapoiat, dand raspunsuri prostesti si jignitoare (de aceea a si fost suspendat), incercand sa sugereze in felul asta cat de idioti sunt, vezi dom'le, crestinii.

| VladimirConstantin a răspuns (pentru Dandanache):

Vezi ca nu ti-a mers de data asta. Minciunile ies la suprafata usor ateule.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Google -troll.

| drutzix a răspuns:

Persoana care instiga la cearta, care face pe proasta incercand sa enerveze interlocutorii.
Cateodata primesti un raspuns atat de idiot ca speri pentru binele omenirii ca persoana respectiva e un troll si nu gandeste asa cum a scris.

| VladimirConstantin a răspuns (pentru drutzix):

De aia mi-ati suspendat contul? Ca nu va convine adevarul. O sa arzi in iad. Tu si toti ateii care m-au raportat.

| DyNo a răspuns:

Un troll incepe discutii fara un motiv anume, doar pentru cearta sau doar pentru a enerva o anumita persoana sau grup de persoane.

| CinevaAnonimă explică:

VladimirConstantin, prea inteleg ce vrei aa spui.

| VladimirConstantin a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Multumesc pentru funda Nica. Stiam ca ai sa intelegi.

| Dandanache a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Tinta predilecta a trollilor sunt naivii. Faptul ca tu i-ai dat fundita denota ca tu nu te-ai prins ca el doar joaca un rol. Prin urmare, nu cred ca sunt sanse sa afli ce inseamna cuvantul troll, din moment ce tu tocmai ai fost trollata si nu ti-ai dat seama. Intrebarea ta ramane fara raspuns.

| VladimirConstantin a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Troll e felul in care ateii ne jignesc fara sa pateasca nimic. Nu vezi cum dandanache ala ma face idiot si in toate felurile da nimeni nu ii zice nimica? Chipurile ca sunt trol si au voie sa ma jigneasca cum vor.

| CinevaAnonimă explică:

Tu spui ca eu nu inteleg ce este un troll. Ei bine, eu iti spun ca tu nu ma intelegi pe mine.

| Dandanache a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

"Tu spui ca eu nu inteleg ce este un troll"

Nu, tu ai spus asta. Uita-te inca o data peste intrebarea pe care ai pus-o. happy

| CinevaAnonimă explică:

Cu placere VladimirConstantin!

| Dandanache a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Nu ti-ai pus intrebarea de ce VladimirConstantin, desi are cont de doar 3 saptamani si pozeaza in crestin adevarat, are contul suspendat pentru limbaj indecent? Nu te surprinde faptul ca e misogin ("Tu nu ai de spalat niste vase femeie?"), are convingeri absurde ("Si ce daca cred ca pamantul e plat?") si posteaza cele mai ofensatoare enunturi ("Iisus o sa iti zdrobeasca craniul in palme si eu o sa ma cc pe tine")? Te identifici cu un asemenea "crestin", il gasesti asemeni tie, incat sa ii apreciezi raspunsurile si sa il crezi de buna credinta? happy

Apropo, nu sunt ateu, sunt crestin. Am o activitate de cativa ani de zile pe TPU (nu de 3 saptamani), parerile mele pot fi cu usurinta descoperite in rubrica de raspunsuri si nu am fost suspendat niciodata pentru limbaj indecent (sau pentru orice alte motive). Iar VladimirConstantin e unul din ateii cu cont pe TPU, care si-a mai facut inca (cel putin) un cont de troll si care, cel mai probabil, ii va fi in curand sters definitiv pentru trolling. Asta nu il va impedica sa faca si altele, atat timp cat sunt foarte multi utilizatori care nu reusesc sa miroasa un troll.

| VladimirConstantin a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Nica,raspunsurile alea mi-au fost modelate de atei. Pe TPU utilizatorii care sunt vechi pot modela alte raspunsuri.
Si sunt atei rai care modeleaza raspunsurile ca sa para jignitoare si dupa te raporteaza. Am patit asta mereu aici si nu sunt singurul. Si adminii nu fac nimic cand le spui ca au incredere in acesti atei pentru ca sunt de mult pe siteul asta.
Dandanache e unul din ateii care mi-a modificat raspunsurile. Se da crestin pe langa userii tineri cum esti tu. Ca sa ii corupa si sa ii faca atei. Tu esti mica si nu stii, sa nu te iei dupa el, te rog mult. A pacalit pe multi aici. Am incredere in tine ca ai sa vezi adevarul dincolo de aceste minciuni atent prelucrate.

| VladimirConstantin a răspuns (pentru Dandanache):

Nu mai incerca sa o corupi. Ce ai de castigat din toate astea?

| Dandanache a răspuns (pentru VladimirConstantin):

Hai ca incepi sa imi placi. Asta cu "modelatul" raspunsurilor trebuie sa recunosc ca e buna. Si Nica9876 merita din plin trollingul, e incurabil de naiva. Succes, iti promit ca de la mine nu vei avea niciun report. Sunt curios daca te-am mai intalnit pe alte conturi, lasa-mi un raspuns in privat. Aici tine-o tot asa happy

| Dandanache a răspuns (pentru VladimirConstantin):

Te pup. Simteam ca esti de al casei. Hai spor sa ai.

| CinevaAnonimă explică:

Vladim

| CinevaAnonimă explică:

VladimirConstantin,sincera sa fiu, am fost foarte mirata cand am aflat ca atitea minciuni se spun pe acest site. Poate ca eu nu inteleg prea multe, dar nu ma voi lasa pacalita de atei.Am impresia ca in realitate nimeni de pe TPU nu este asa cum se descrie.

| RAY a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Cum te pacalesc atei astia? de ce trebuie sa fim in realitate asa cum ne descriem?

| VladimirConstantin a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Nica,e o conspiratie impotriva crestinilor pe TPU. Suntem persecutati la tot pasul. Nu mai avem voie sa ne exprimam liber cum o faceam alta data. Sunt pe TPU de multi ani... Contul asta e unul nou pentru ca toate celelalte mi-au fost sterse de atei, fara motiv. Doar pentru ca sunt crestin si vreau binele aproapelui.

| VladimirConstantin a răspuns (pentru RAY):

Spune sincer daca ai curajul: Esti ateu?

| RAY a răspuns (pentru VladimirConstantin):

Normal ca sunt ateu

| CinevaAnonimă explică:

Nu am zis ca trebuie sa fim in realitate asa cum ne descriem, ci am zis ca am impresia ca nimeni de pe TPU nu este asa cum se descrie. Despre faptul ca multi atei ne pacalesc, cred ca stii deja

| RAY a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Nimeni de pe TPU deci si crestini? cum va pacalim noi pe voi sa stiu si eu, cu ce anume va pacalim?

| CinevaAnonimă explică:

Nu sunt nici pe departe atit de naiva pe cat crezi.Eu pur si simplu nu am si nici nu vreau sa am incredere in atei.

| VladimirConstantin a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Nica, daca erai naiva i-ai fi cazut de mult in plasa ateului ala. Norocul tau este ca nu esti. Nu esti deloc naiva, ai reusit sa ii faci fata unuia dintre cei mai periculosi atei de pe TPU: Dandanache.
Dar stii cum e vulpea cand nu ajunge la struguri. Acum chipurile o face pe dezinteresatul.

| Dandanache a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Tocmai asta te face naiva. Fara sa iti dai seama, in nevinovatia ta, exact intr-un ateu ai ajuns sa ai incredere. Si o meriti din plin. happy

| RAY a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Dar in crestini ai incredere?

| CinevaAnonimă explică (pentru RAY):

Bine inteles ca am incredere in crestini. Am spus ca am aceasta impresie, nu ca ar fi si adevarata.

| RAY a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Serios ai incredere totala in straini doar ca sunt crestini?

| CinevaAnonimă explică (pentru RAY):

Bine-nteles ca nu am incredere in toti strainii.Dar sunt unii crestini care nu mi se mai par starini. Apropo, spuneai ca sunt naiva... am vrut sa-ti raspund ca consider ca este mult mai bine sa fii,, naiv'' decat viclean.

| RAY a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Desi atei sunt vicleni?

Răspuns utilizator avertizat
| ExprimareLibera a răspuns:

Conform Wikipedia:
Un troll este un provocator fără cauză, cineva care lansează o discuție cu scopul de a recrea un conflict de idei. Uneori, conflictul devine amuzant pentru troll, dar aproape niciodată pentru participanții inocenți.

| DanielCotabita a răspuns:

What? Ai fost trollata la o intrebare despre trolli? E ca si cum ai fi jefuita la un curs de auto-aparare! =)) :))

https://www.youtube.com/watch?v=IbvSywXDbxI