| SweetGirl1303 a întrebat:

Deci am o mare problema. Aseara cand mama mea gătea, s-au facut aburi pe geam. Iar sus in colțul geamului din stanga era un chip. Eu l-am vazut cand am iesit afară. Era format din abur ca sa zic asa ca si cum ai desene pe geam cand e aburit. Sper ca ma înțelegeți. Eu am facut poze si la cine am aratat azi a zis ca seamana cu chipul lui Iisus. Ideea e ca poate fi farmece acel chip? Ceva un blestem sau poate aduce ghinion? Sau daca e asa cum mi s-a zis ca e a lui Iisus, ce inseamna asta? Dau fundita! As vrea sa pot posta si poze dar Pacat ca nu merge.

26 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poti uploda poze pe img si sa pui aici acele poze, de unde stii ca era iisus? in biblie nu apare chipul lui desenat

| SweetGirl1303 explică (pentru RAY):

Nu stiu. Asa mi s-a zis. Ideea e ca mi s-a mai zis ca e si un blestem. Pe cine sa cred? Sau ce sa cred?

| RAY a răspuns (pentru SweetGirl1303):

Mintea umana cauta mereu anumite schite, eu cred ca si accea asa zis imagine e ca astia care vad fete umane pe luna, marte http://www.descopera.org/pareidolia/
fi fara griji nu exista farmece, blesteme, diavol, dumnezeu etc
este imposibil ca din nimic sa apara aceste personaje

suntserios
| suntserios a răspuns:

Le poti hosta aici
https://imgur.com/

oricum, nu mai e la moda Iisus, acum chipurile cu Arsenie Boca sunt in voga.

| T0T a răspuns:

Sunt chestii care se nimeresc să semene cu ceva anume iar oamenii consideră că alea chiar au o semnificație. Dacă era în formă de altceva mă întreb ce semnificații găseai.

| Mclaren12 a răspuns:

Da era fata lui Cristos. Roaga-te la aburul de pe geam ca poate o sa-ti aduca noroc.

| suntserios a răspuns (pentru Mclaren12):

Trebuie sa se roage la poza, ca s-a dus aburul de atunci

| Mclaren12 a răspuns (pentru suntserios):

O inrameaza si-si face icoana din ea.

| gratargratar a răspuns:

De blestem sau ghinion nu poate fi vorba. Daca ar fi fost cu adevarat o manifestare supranaturala, atunci e doar un semn al purtarii de grija si prezentei lui Dumnezeu in viata ta. Dar nu poti asocia pe Iisus cu ghinionul sau blestemul. E blasfemie.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Seamana foarte putin cu un chip, dar nu are logica sa crezi ca e blestem etc. astfel de lucruri sunt pur intamplatoare si se intampla mai tot timpul in lume. e un lucru normal.

Răspuns utilizator avertizat
| SweetGirl1303 explică:

laughing foarte amuzant. Intrebarea mea a fost gen daca ar putea fi vorba de farmece. Dragilor nu-mi pasa daca credeți sau nu. Daca aveti de gand sa-mi răspundeți la subiectul respectiv răspundeți. Daca nu si aveti chef de glume rugămintea mea e sa nu-mi băgați postarea in seama. Multumesc anticipat!winking

| RAY a răspuns (pentru SweetGirl1303):

Farmece? Eu cred ca e pura imaginatie

| suntserios a răspuns (pentru SweetGirl1303):

Pai am crezut ca si tu ai chef de glume la ce intrebare ai pus.

| SweetGirl1303 explică:

Dragii lui mama, imaginația mea nu are cum sa fie ca ar fi si a lui mama care a vazut aia aseara si a iubitului meu. Si ar fi si imaginația celor ce au vazut pozelewinking

| Mclaren12 a răspuns (pentru SweetGirl1303):

In primul rand Isus Cristos nu a existat niciodata, drept urmare mi se pare irelevant sa asociezi o astfel de "imagine" cu un personaj fictiv.
In al doilea rand geamurile aburite n-au cum sa-ti aduca ghinion sau mai stiu eu ce. Totusi nu ai pus pozele aici sa le vada lumea.

| SweetGirl1303 explică (pentru Mclaren12):

Nu stiu cum pot pune poze aici.

| Mclaren12 a răspuns (pentru SweetGirl1303):

Ti s-a dat un link mai sus si iti dau si eu unul.
http://postimages.org/
Merge si pe telefon. Dupa ce le incarci raspunzi aici la postare cu link-ul generat.

| Mclaren12 a răspuns (pentru SweetGirl1303):

Mare chestie. Am mai auzit acum ceva timp în Ungaria parcă de un geam pe care era desenată fața lui Cristos care a fost scos și dus la biserică. Așa ajunge lumea când nu se mai trezește din amnezia iudeo-creștină.

| SweetGirl1303 explică (pentru Mclaren12):

Ai vazut imaginea? Ce e pana la urma?

| Mclaren12 a răspuns (pentru SweetGirl1303):

Da. Daca te-ai uitat la filmele despre Isus Cristos poti zice ca imaginea aia seamana cu actorul care il interpreteaza pe Cristos. Doar ca Isus Cristos nu a existat niciodata deci este gresit sa spui ca imaginea aia seamana cu el.

| SweetGirl1303 explică (pentru Mclaren12):

Ok. Vreau sa stiu ce înseamnă si de ce a aparut la mine pe geam. Unii mi-au zis ca e blestem altii au zis ca e un sfânt. Ce sa mai cred?

| Denydede98 a răspuns:

Bună! Vrei sa afli mai multe din domeniul paranormal, trimite-mi un mesaj pe yahoo sau un mail pe adresa professional.radiomaker12@yahoo.com și eu te voi contacta. Lasă-mi în mail un profil de Facebook sau un număr de-al tau de telefon. Vei afla ce te interesează.