| user2361 a întrebat:

Bună, TPU! În legătură cu răspunsul lui Dumnezeu la rugăciunile noastre, în ce modalități le primim în privința unei relații/căsătorii? Cum ne dăm seama dacă e da sau nu? Îmi puteți explica mai pe înțelesul tuturor, vă rog?!

Răspuns Câştigător
| T0Teu a răspuns:

Deci sunt mai multe feluri în care Dumnezeu iti poate transmite cu cine sa te căsătorești. Am citit/ auzit de cazuri in care Dumnezeu printr un vis ii spunea unei persoane cu cine se va căsători. Ori, prin proroci Dumnezeu iti spune cine va fi partenerul tau. Sau printr-o vedenie Dumnezeu poate vorbi... e mult de discutat pe planul asta. Daca vrei sa detaliez anumite metode, spune mi.

9 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

N-ai cum sa-ti dai seama. Dupa ce ai mancat impreuna un sac de sare cu sotul/sotia, ajungi la concluzia ca inca nu-i cunosti.

| KovacsB a răspuns:

O cunostinta a luat o palma de la viitorul sot chiar in ziua nuntii si tot s-a maritat cu el.Intr-un tarziu s-au despartit din cauza batailor. Semne a avut dar n-a vrut sa inteleaga.
Si-a urmat destinul asa cum un copil urmeaza un zmeu de hartie.

| EestiSodalane a răspuns:

Pui greșit problema. Dumnezeu n-o sa-ti zica niciodata da sau nu cu privire la casatorie. Ti-a dat libertatea sa alegi daca vrei sa o faci sau nu. Uiți că Dumnezeu este cel care ne dă libertate. Daca vrei sa te casatoresti Dumnezeu binecuvanteaza. Dacă nu, la fel.

| T0Teu a răspuns:

Cel mai bine iti explic in privat.

| user2361 explică (pentru T0Teu):

Unde, pe altă aplicație? Sunt nouă pe acest site...

| T0Teu a răspuns (pentru user2361):

Iti trimit in privat email ul meu, e ok asa?

| user2361 explică (pentru T0Teu):

Ai putea totuși să-mi explici aici, te rog?! Nu știu unde se conversează în privat pe site-ul acesta și mai bine mi-ai explica aici dacă tu chiar dorești asta.

| user2361 explică (pentru T0Teu):

Îți mulțumesc mult pentru răspuns!?

| T0Teu a răspuns (pentru user2361):

Cu plăcere! Ai înțeles?

| T0Teu a răspuns (pentru user2361):

Deci sunt mai multe feluri în care Dumnezeu iti poate transmite cu cine sa te căsătorești. Am citit/ auzit de cazuri in care Dumnezeu printr un vis ii spunea unei persoane cu cine se va căsători. Ori, prin proroci Dumnezeu iti spune cine va fi partenerul tau. Sau printr-o vedenie Dumnezeu poate vorbi... e mult de discutat pe planul asta. Daca vrei sa detaliez anumite metode, spune mi.