| andri22 a întrebat:

Buna TPU m-am indragostit de preotul la care ma spovedesc si pe deasupra mai este si insurat si mai are si un copil si are si un nepotel si o nepotica.ce pot face? ...de fiecare data cand ma vede ma priveste indelung, imi si zambeste cateodata, fara jigniri, ofer funda?:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ortodoxie, nimeni nu este hirotonisit preot daca nu este insurat. Iar daca are si nepot, e batrinel popa tau. Dar pentru Dumnezeu! tu duci o viata atit de salbatica incit un act de bunavointa, un zimbet, te face sa-ti pierzi mintile? Si ma mai mir ca acceptati sa fiti batute de barbatii vostri! Un preot mereu trebuie sa fie blind si ingaduitor. Un preot normal nu afaceristii din ziua de azi. Daca nu te poti controla, schimba popa. Nu pacatui.

14 răspunsuri:
| Angel0 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa-i spui si lui, poate ii mai dispare din zambetul ala care te-a dat pe spate.

| William a răspuns:

Si noi suntem prosti sa te credem sau ce?

| DorelSudoru a răspuns:

Meh depinde daca are barba asa mare, nu prea garantez senzatii placute

| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
Vad ca esti constienta de faptul ca e insurat si are un copil+nepoti.
Asta ma duce prima data cu gandul la varsta lui si apoi la a ta, probil se masoara dinferenta in decenii...
Invata sa-ti controlezi sentimentele, gandeste-te doar ca e insurat.
Daca nu, du-te mai des la spovedit, sub patrafir sa pot face minunii!

caramela
| caramela a răspuns:

Asta e o gluma? ca adevar nu imi vine sa cred ce citesc..nu gred ca poti sa rostesti asa ceva, preot/inrdagostita/famile/copilasi/nepoti, tu ai recitit postarea ta? ti-a dat de inteles ca si el ar simti ceva pentru tine? si pe noi ne saluta parintele/rade cu noi, dar asta nu inseamna nimic altceva decat un respect, asa se cuvine si tie sa ii arati, respect, nu alt ceva.
off mai fata, du-te si spovedeste-te la alt preot daca tu simti ceva decat respect.
O zi buna si sa te lumineze sfantul post.

| M25M a răspuns:

Pacatoas-o ce esti tu pacatoasa le ce-ti fuge mintea laughing

| HueyFreeman a răspuns:

Iti dai vreo 3 perechi de palme si treci mai departe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai invatat cum sa satisfaci un popa? ca tot va intreba doamna de religie? poate ea nu stie si vrea sa afle de la tine? amandoua o sa aveti de treaba.sant multi popi si calugari.

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau, draga

Acesta este episodul pilot din o viitoare telenovela?
http://www.tpu.ro/......e-religie/

Te-am tzucat.

| sitărescu a răspuns:

Schimbă duhovnicul, că el zâmbește și se poartă omenește, nu înseamnă nimic altceva decât, o dovadă de respect.

Du-te în altă parohie, o perioadă până se liniștesc apele.

| Cocîrlăndosu a răspuns:

E şansa vieţii tale să te faci preoteasă! Fă-l la sentiment pe moşneag, nu-l ierta! Avere are?

| neaivan a răspuns:

Sa te ia drecu de curva, ca tine multe curve a smintit o gramada de oameni!

| brunetta24 a răspuns:

Alt barbat n-ai gasit si tu? uff

| Malinutza25 a răspuns:

Eu zic sa gasesti pe altcineva.Are nepotei.Nu te baga in relatia lui cu familia sa.