| DP10 a întrebat:

Buna TPU ). puteti sa-mi spuneti va rog daca cunoasteti. religia indiana. cateva melodii religioase. am privit un film. foarte interesant "mujhse dosti karoge" asa se numeste filmul si pe la minutul 19. canta aceasta melodie happy si mi-a placut enorm )

7 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Religia indiana "e mai multe", atat de multe ca o sa te plictisesti. Cand ajungi si la altele, cum ar fi Voodoo (astea-s de prin arhipelaguri) trebuie sa te dotezi cu papusi si ace, iar pentru samanism (asta mai e prin Siberia) o sa iti trebuiasca o afumatoare si o peruca de canepa.

| BrokenArrow a răspuns:

Cautare placuta. ( daca nu vezi, lista pieselor e sub poza) http://downloadming.info/mujhse-dosti-karoge-2002-mp3-songs

| DP10 explică (pentru BrokenArrow):

Nu sunt acestea, e una mai speciala. canta foarte putin din ea. pe toate astea le-am cautat deja )

| ΟρθόδοξηΠίστη a răspuns:

Mai bine ai asculta muzica romaneasca, traditionala sau religioasa, psaltica, cantata Dumnezeului adevarat, nu unor zei sau altor inchipuri, ca tot se apropie ziua nationala!

| BrokenArrow a răspuns (pentru ΟρθόδοξηΠίστη):

Dumnezeului adevarat? Mor cand va aud. De unde stiti voi, ma rog, care e Dumnezeul adevarat? (presupunand ca exista.) Toate religiile spun asta. Degeaba va sinchisiti sa fiti deasupra altor religii. In ochii unui om cult, sunteti in aceeasi oala de rahat.

| GRs a răspuns:

Deci cei care se ocupa de Wikipedia au lucrat ani intregi sa creeze o enciclopedie gratuira despre orice pentru a fi plina e tampenii? De ce nu incerci tu sa-ti faci propriul tau site si sa scrii toate aberatiile tale posibile? Poate macar alea o sa le considere cineva adevarate.

| AnicaiAlin a răspuns (pentru GRs):

Prietene se pare ca tu cunosti foarte putine despre wikipedia.
Ia mai documenteazate cam cine poate completa tot ceea ce tu citesti pe wikipedia?