| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor!
Ii rog pe utilizatorii atei sa nu raspunda la aceasta intrebare decat din perspectiva crestina si fara jicniri.Multumesc!
Peste cateva zile o sa ma spovedesc si printre altele,am de marturisit un pacat,dar nu stiu cum.M-am uitat, am citit,am participat la discutii,din greseala,despre un subiect,,interzis".
Nu pot sa-i spun eu, un copil de 12 ani cuvantul pornografie,ar fi aiurea; chiar daca face parte din pacatul desfraului,acesta se ramifica mult, poate preotul nu intelege si din nou ar fi aiurea.Acum va rog,sa nu spuneti ca uite ce a facut un copil, stiti si voi ce se difuzeaza in emisiunile A.P..
Voi oferi fundita celui mai rapid raspuns si multe alte voturi!
O zi buna!

Răspuns Câştigător
| MAnghelescu a răspuns:

Buna! Si eu am trecut prin ceva asemanator...Nu am avut ce face si cu ajutorul lui Dumnezeu a trebuit sa imi infrang rusinea. Dar acum cateva luni am gasit raspunsul la intrebarea ta intr-un indreptar de spovedanie pentru copii: poti sa iti scrii pacatul pe o bucatica de hartie si sa i-l dai parintelui sa il citesca spunandu-i ca iti este rusine sa il spui cu voce tare.
Dumnezeu sa iti ajute sa te spovedesti curat si cu parere de rau pentru greselile facute! Ma bucur foarte mult pentru ca ai inceput de la o varta asa de tanara sa mergi pe drumul cel bun. Sa nu desnadajduiesti daca intimpini diferite probleme pe acest drum. Dumnezeu te va ajuta cu siguranta; destul este sa vrei si sa ii arati lui Dumnezeu ca te sraduiesti sa te indrepti.
Maica Domnului sa te pazeasca sub Sfantul sau Acoperamant!

2 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Du-te bai la gagici.

| doctorandus a răspuns:

Asta nu-i limbaj de copil de 12 ani. Troll?