| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor.Simt nevoia sa va spun povestea mea.Sa impartasesc cu voi experientele si traumele prin care am trecut, pe scurt.Am nevoie de niste sfaturi si vorbe bune din partea voastra daca binevoiti sa-mi le dati...
Acum am 23 de ani.La 17 ani am comis prima infractiune am intrat peste o batrana in casa si am violat-o cu salbaticie. Am fost condamnat la 5 ani cu executare. Pedeapsa ce am ispasit-o la penitenciarul Popa Sapca din Timisoara. Pe timpul detentiei am fost violat la randul meu de colegii de suferinta si am trecut prin chinuri de neimaginat, am fost silit sa imi beau propia sperma cat si a colegilor si sa ma hranesc cu materii fecale spre amuzul lor.
Vreau sa va fac sa intelegeti ca cei mine suntem victime abuzurilor sexuale provenim din familii destramate, iubitori ai alcoolului si nu avem nici un viitor datorita etniei noastre de tigani nu pentru ca nu se poate ci pentru ca asa ne e samanta.
Chiar asa de mult ne urati, pe noi, tiganii? Chiar nu ne putem integra nicaieri? De-a lungul vietii mele nu am primit sprijin din partea nimanui, toti m-au ocolit pana si doctorii, popa, propria-mi mama...Ma simt singur si neajutorat...

Răspuns Câştigător
| FucktheSystem a răspuns:

Poi și violând o bătrână crezi că ai îmbunătățit imaginea țiganilor? Tu și alții ca tine o faceți și mai nasoală și după vă plângeți că sunteți văzuți prost. Eu n-am milă pentru violatori, n-am degând să zic că-mi pare rău de tine, nu-mi pare, îți meriți soarta. Și de ce urăsc țiganii? Pnetru că majoritatea sunt ca tine, ori sunt violatori, ori sunt hoți, rare ori sunt cinstiți și aceia merită tot respectul meu. M-am săturat de țigani, m-am săturat să încerce să mă fure de 2 ori pe zi, să mă țind e buzunare când merg în autobuz că treg țigăncile fluturând din fuste, chiar m-am săturat de etnia asta. Sunt o rasistă, dar nu-mi pasă, când într-o rasă majoritatea știu decât să facă rău, cum aș putea să nu fiu?

| anonim_4396 explică (pentru FucktheSystem):

Macar tiau furat ceva pana acum?

| FucktheSystem a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mie, pentru că nu sunt așa de ușor de fraierit, dar au încercat de enșpe ori, ori să-mi „ghicească" ori să-și bage pur și simplu mâna în buzunarul meu. Să nu-mi amintecs când în Roma după ce ne certasem cu niște țigănici nesimțite în avion, în autobuz am prins niște țigani ( româini de altfel) cu mâna în ghiozdanul meu, deși n-au apucat să fure nimic ce crezi că vroiau să facă?
Să nu uit când eram mai mică și au furat totate bijuteriile unei prietene ( aur alb), cum ea plângea că au fraierit-o, cum un țigan a vrut să mă violeze ( sau să mă răpească, nu-s sigură care era intenția) când eram mică ( bine că nu-s proastă).
Cu cerzi că pot să accept ednia asta? Și lucrurile care mi le-au făcut continuă.

| anonim_4396 explică (pentru FucktheSystem):

Etnie nu ''ednie'' mai inteligentohee hee

| FucktheSystem a răspuns (pentru anonim_4396):

Merci de corectare, o să editez, totuși părerea nu mi-o „editez".

| IMC90 a răspuns (pentru FucktheSystem):

Exista un motiv pentru care femeile batrane arata asa cum arata, si anume natura nu mai vrea sa le f.i (furi, desigurlaughing )
Nu inteleg ce naiba ii poate determina pe unii sa bage (in seama, iar va ganditi la protii) o femeie in varsta fara sa i se para mai excitante toate gaurile din gard? laughing Este o intrebare fara raspuns.

28 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Imaginație literară, nota pentru materialul respectiv: 6!

| MMihai a răspuns:

De fapt, am greșit, o notă ceva, mai corectă, ar fi fost -4.
Nu încerca să te direcționezi spre scris, că vor încerca să restituie cărțile scrise de tine, la librăriile de unde l-au cumpărat, spre a mai salva, din banii astfel irosiți.

| Allrc24 a răspuns:

Pai in primul rand problema este a voastra a tiganilor? dc mama naibii respectati oridenele bulibasei sau cum naiba se cheama "seful vostru".dc nu respectati legea statului respectiv.dc va invata mamele voastre sa furati din buzunar in metrou si sa violati babe...
daca vezi ca nu e bine ce faci te opresti, nu faci in continuare si apoi te plangi ca nu te integreaza nimeni.mai intai divedesti ca meriti sa fii integrat, abia apioi esti integrat.muncesti cinstit,nu furi, nu blestemi, nu vii cu satra cand te supara unu sal taiati cu sabia, nu asculti manele(tiganii vad ca sunt cei mai smecheri la asta) toti manelistii sunt tigani. TIGANUL NU SE POATE INTEGRA DIN CAUZA TIGANULUI DE LANGA EL.CAND SUNT TIGANII IN HAITA FAC PRAPAD, SE TREZESC INSTINCTELE DE SATRA DIN INDIA.SI NU INTELEG DC...

| Allrc24 a răspuns:

P.s.: nici romanii nu sunt chei de biserica.am deosebit respect pentru tiganii cinstiti.toti suntem oameni.

| Dumnezău a răspuns:

We see u trollin'
We likez it!

| Bogdanux a răspuns (pentru Dumnezău):

Ne place, ne place...ne place, place, place!

| DomineRex a răspuns:

In primul rand crestinii nu ar trebui sa judece pentru ca judecata e a lui Dumnezeu ateii o pot face.
Cred ca o mare parte din vina este a statului si a vietii in general.Sunt sigur ca multi ar fi procedat la fel daca ar fi primit o educatie precara.E amuzant cum toti iti spun sa te schimbi sa te duci la un preot sa faci ceva cu viata ta.Din pacate nimeni nu da doi bani pe viata ta, iar o reabilitare este exclusa pentru ca nu cred ca te v-a ajuta careva sa te angajezi, le este mai usor sa iti spuna sa te schimbi sau sa uiti de cele petrecute decat sa ajute ipocritii dracu.
Problema este ca te-ai nascut in tara nepotrivita, in ednia nepotrivita si ai primit educatia nepotrivita.Eu personal nu cred ca as fi violat o baba pentru ca nu am nici cea mai mica atractie, dar poate o femeie mai tanara 16-36 ani care arata bine cel mai probabil...Nu ti se va face dreptate niciodata pentru ca nu iti vei intalni creatorul. Sfatul meu jefuieste si omoara romanii hoti cu bani care sunt mult mai rai decat ai fost tu vreodata, alta optiune nu cred ca ai ca doar nimeni nu o sa te angajeze nicaieri dar la critica suntem primii.

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Super tare mi-a placut povestea ta!

Nu toti pot avea o viata atat de fericita si plina de palpitatii ca tine, te invidiez!

| NinelHell a răspuns:

Antipaticule te distrezi?

| sorinL1 a răspuns:

Iti dau un 6 din 10 pentru imaginatie.

| akta a răspuns:

Esti un troll.Asa crezi ca se exprima unul care a stat 5 ani in inchisoare? Un elev de a 5-a te face praf.rolling on the floor

| shawol a răspuns:

Eu nu am nimic cu voi. dar tocmai ai spus ca acum cativa ani ai violat o batrana. tu vrei sa ne comportam frumos cu tine? normal ca te simti singur si neajutorat... cine vrei sa te ajute cand tu faci ceea ce faci?

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Nobody cares

| JasonMcCann a răspuns:

Multă lume ocoleşte ţiganii deoarece mulţi fac rău.Omoară,răpesc,violează,chestii de genul.NU TOŢI! Şi nu numai ei,mulţi alţii! Însă nu te simţi dat afară! Caută loc de muncă,întemeiază-ţi o familie, dacă te străduieşti şi ai ambiţie, sunt sigură că vei reuşi!
Şi nu te simţi altfel dacă eşti ţigan! Tot creaţie al lui Dumnezeu eşti!
Noapte bună!

| alina58 a răspuns:

Scuza-ma, nu mi se pare frumos ce au facut cei din puscarie.Dar, tie ti se pare frumos ce i-ai facut la femeia aia? De aia femeie batrane arata asa, pentru ca nu mai sunt in stare de f***t.
Ai pus intrebarea..."Chiar asa de mult ne urati, pe noi, tiganii?" da...sincer, va uram. Cum as putea sa spun ca eu iubesc tiganii, cand stiu ca poate intr-o zi o sa intre peste mine in casa si o sa ma violeze. Nu, ar fi o prostie sa afirm asa ceva, din moment ce v-o faceti cu mana voastra.
Cand ai intrat in puscarie ai vazut ce inseamna sa fi violat, ai simtit pe pielea ta ce inseamna. Crezi ca la biata femeie i-a placut?
Ia-o ca o lectie de viata, si acum incearca sa iti faci un vitor! happy uita ce a fost acolo, nu mai are nici un rost sa te chinui singur!

| alina58 a răspuns (pentru alina58):

Scuze, era femeile batrane!

| RB26DETT a răspuns:

Salut,povestea ta este foarte trista, ai dus o viata grea din cate am inteles,eu sunt roman,asta nu inseamna ca trebuie sa ii respect doar pe cei ce sunt romani,eu ii respect pe toti pentru ca Dumnezeu este tatal tuturor oamenilor si fiintelor din acest univers,multi urasc tiganii pentru ca fura,violeaza etc,sunt multi romani care procedeaza la fel poate mai rau,ai facut si tu ceva pacate in trecut, te poti spovedi acum cat suntem in postul craciunului tii post o saptamana,te duci la o biserica dintr-un sat indepartat te spovedesti revii in locul natal si incerci sa iti intemeiezi o familie,chiar imi pare rau pentru tine, imaginandu-mi cum ar fi sa fiu in locul caruia este batjocorit de ceilalti, foarte naspa, de aceea respect multa lume si incerc sa ajut,in fiecare zi vad oameni saraci pe strada care nu au unde munci ca sa isi castige banul pentru hrana mai ales pentru medicamente in caz ca se imolnavesc, mie mi se rupe inima cand vad cum in gara stau unii cum mor de foame din cauza ca nimeni nu ii ajuta,daca stai si te gandesti putin constati ca locuiesti intr-o tara fara control fara conducator(conducatoru-i varza)este normal sa fii batjocorit, daca in ultimul timp romanii din ziua de azi, mai mult de 50% se poarta mai rau ca tiganii!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai putea sami trimiti id tau pe privat? happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu unu n-am nimic cu nimeni toti avem acelasi stramos comun eu am cu persoanele care urasc munca/fura/omoara fac rau altor persoane imi pare rau de tine pentru inceput du-te la o biserica pocaita / roaga-te puneti speranta in dumnezeu e imporant ca la inceput de drum sa crezi in ceva / acum faza cu ocolirea nu tine doar ca esti tigan si pentru ca nu ai avut banii sa le dai / citeste biblia si numai fa rau altor persoane sarbatori fericite

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti ff tinar si imi pare rau sa aud asta.Ma voi ruga pentru tine.Te sfatuiesc sa mergi la un preot mai in virsta, roaga-l sa te spovedeasca si te va indruma. Daca nu te asculta, preotul acela va fi blestemat si iti va purta suferintele tale.Vei gasi pina la urma un preot care te va asculta.Mergi cu inima deschisa si nu mai pacatui. Dumnezeu sa te apere si sa te ajute.Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Caieste-te fiule.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Viata bate filmul. uite unii chiar au pus botul la vrajeala.mai mult; raymusicuraste un anume tip de persoane.ma simt discrinimintat.la fel ca tine.trebuie sa fim tari in tustferinta frate.

| Wordofthat999999 a răspuns:

Am un dubiu in privinta intrebarii tale, de ce o batrana? Altceva mai bun n-ai ales? Pentru ce mai stau bietele prostitoate pe centura? A, da pentru labagii ca tine!