| paty23 a întrebat:

Buna tuturor...vreau sa va intreb daca credeti in minuni. Aveti un SFANT anume care va ajuta in ceea ce va rugati? care ar fi acela? dar de SF PARASCHEVA ce spuneti?

5 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Sfant? Sfantul te ajua in viata? Sfantul nu e Dumnezeu sfantu il slujeste pe Dumnezeu, nu te inchina sfintilor daca doresti sa fii crestin.

| FluGg a răspuns:

Sfantul meu este Isus.
Am avut probleme grave cu stomacul, cred ca era o gastrita, inceput de ulcer sau asa ceva, am fost la spitale, branule etc. dar nu mi-a trecut.
Pana am fost intr-o biserica penticostala, unde pastorul avea dar de la Domnul de vindecare.
Si toata biserica s-a rugat pentru mine.
Atunci a fost a III-a oara cand mergeam la o biserica evanghelica.
Aveam asa dureri ca nu puteam sta in picioare.De atunci nu mai am nimic, in numele Domnului Isus am fost vindecat.

| Silviuloan a răspuns:

Da eu ma rog foarte mult la Maica Domnului Si la Iisus Hristos si la cei lalti sfinti da nu am un sfant anume la care sa ma inchin, toti sfinti trebui tratati la fel.Adica te inchini lor.

| unbaiatanonim a răspuns:

Singura conexiune dintre mine si Sf Parascheva e ca m-am nascut pe 14 octombrie. In rest nimic, nu ma rog la ea, si in plus, sunt si ateu.

| Alexct21 a răspuns:

Mai nu exista sfinti [sfinti] au fost ucenici domnului voi oameni rugativa la Dumnezeu nu la sfinti ca sfinti nu va ajuta cu nmc {funda]