| Nadishome a întrebat:

Bună ziua! Am o intrebare. Dacă vreau sa ma duc la spovedit, pot sa imi fac o listă cu păcate si sa ma duc cu ea cu tot la spovedit? Știți, ca să nu uit ce păcate am facut.

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Intotdeauna e buna o lista daca vrei sa nu uiti ceva.

4 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Daca stii sa scrii, poti.

| ania a răspuns:

E bine sa marturisesti pacatele si oamenilor dar cel mai important e sa le marturisesti direct lui Dumnezeu:
"Daca ne marturisim pacatele El este credincios si drept ca sa ne ierte pacatele si sa ne curateasca de orice nelegiuire."1 Ioan 1:9 Si mai important decat sa ne marturisim pacatele este cui ddecidem sa ii apartinem.El nu vrea doar sa ne folosim de El pe post de dezinfectant periodic al constiitei, nu pentru asta a murit Mantuitorul Hristos pentru noi ci vrea sa ne adopte, sa alegem sa ii apartinem.:
" Daca martirisesti deci cu gura ta pe Iisus ca DOMN(STAPAN AL VIETII) si daca crezi in inima ta ca Tatal l-a inviat din morti, vei fi salvat"Romani 10:9

| CostinAlamariu a răspuns:

Da. Asa e si indicat

| cristi202 a răspuns:

E OK, însă ai grija ce faci cu ea după, ca dacă o vede cineva, o sa zici "aoleu și vai de mine!"