| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare nelamurire in legatura cu fantomele. Tin in primul rand sa zic ca nu cred in Dumnezeu sau alta fiinta supranaturala. Dar ori se intampla doar in capul meu ori e adevarat... M-am pus azi sa dorm de amiaza si am avut un vis foarte ciudat in care imi bateam tatal (eu cu el nu avem o relatie foarte speciala deoarece este foarte violent si mi-a traumatizat copilaria) asa si era atat de real si ceva m-a oprit si m-a prins de mana si era atat de rece si nu m-am mai putut misca si am incercat sa strig si nu am reusit si nici sa deschid ochii nu am putut. Si mi s-a mai intamplat sa simt o prezenta langa mine chiar daca eram singura. Voi ce parere aveti? FUNDA
Ps. Sunt metalista, imi ptrec noptile prin baruri si am probleme cu memoria, alcoolul si tigarile. Am 16 ani iar duminica sunt obligata de tatal meu sa merg la biserica. (In biserica imi scot castile si imi pun muzica la maxim)

27 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

laughing

| ania a răspuns:

După mine, cred că ai ajuns la necredință pentru că tatăl tău, după ce că ția traumatizat copilăria, te mai și obligă să mergi la biserică. Prezența pe care o simți lângă tine e a demonilor, de frică, de răzvrătire, de răzbunare de dependență de alcool, droguri care îți chinuie și-ți subjugă viața.E foarte trist să ai așa o viață de sclavie la 16 ani.Să-ți dăruiești viața Mântuitorului Hristos, după mine, e o opțiune mult mai bună. Dacă vrei să ieși din mocirla în care ești- roagă-te- Iisuse, îmi dăruiesc viața mea ție, îl iert pe tatăl meu pentru că a fost neiubitor, violent( tu ști exact cum a fost), imi cer iertare pentru toate păcatele mele- răzvrătire față de tine, dependență de alcool, țigări, păcate sexuale(dacă e cazul)și-ți mulțumesc că ai murit tu pentru ele. Orice demoni de fică, răzvrătire, depăndență de alcool, droguri, vă poruncesc să plecați de la mine acolo unde vă timite Iisus. Dacă alegi viața cu Mântuitorul vei scăpa de toate prezențele înfricoșătoare și vei fi liberă.

| Kenwill a răspuns (pentru ania):

Hai nu mai spune! Dar de ce sa nu se roage la Allah sau la un covrig?

| TrăieşteClipa a răspuns:

Dumnezeul biblic este o inventie.
Diavolul la fel.
Dar spiritele sunt o realitate.
Sper sa-ti rezolvi problemele si iti doresc multa bafta!

| Suck a răspuns:

Incearca un psiholog, psihiatru. Nu e normal ce se intampla, mai usor cu alcoolul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prezențele sunt în mintea ta.
Visul tău e o dorință de răzbunare iar ceva (probabil conștiința) te-a oprit pentru că și-a dat seama că e inutil deja. Dacă aveai nevoie de o interpretare.
Iar faptul că te droghezi de la vârsta asta te va afecta, și pe plan fizic și psihic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu ai o problema cu capul ma fatuca, si cu celelalte, si-ti faci din asta un titlu de mandrie.citeste-ti postarea si vezi ca te-ai descris tocmai normala si faci ce fac oamenii sanatosi la cap.dar invers.

| Kenwill a răspuns (pentru anonim_4396):

Iar tu, prietene, ai o problema cu logica. happy

| anonim_4396 explică (pentru Kenwill):

Iar tu te bagi in sama precum chilotii in c.r.e logic? ce ai tu cu cel caruia i-am raspuns eu? ti-ai spus parerea.mi-am spus parerea.dar tu hop in c.r precum ata de la chiloti.stai calm, badie, si lasa natura sa-si faca treaba.

| Kenwill a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum niste "credintiosi" se baga in "sama", asa ma bag si eu in "sama". Destul de clar?

| BogdantheDreamer a răspuns:

Nu ma lua in seama. Nu imi asculta parerea! Din randurile citite, imi dau seama ca tu esti problema. Metalista? 16 ani, alcool, tigari? Ai tot dispretul meu! O zi buna!

| PTeo a răspuns (pentru BogdantheDreamer):

Muzica metal nu are nimic de a face cu modul in care vezi religia.Eu ascult metal, in general folk metal si pot spune ca sunt crestin.

| Kenwill a răspuns (pentru PTeo):

Well done! 10 points! Dar probabil ca tot cu mentalitatea lui din evul mediu o sa ramana, asa ca nu s-a meritat.

| BogdantheDreamer a răspuns:

La anturajele prin care se invarte ce ai crede ca se intampla happy. Tu promovezi prostiile astea si imi spui mie ca trebuie sa mor ca voi sa evoluati? Ati evoluat! iti spun eu in ce. In alcolici, consumatori de droguri.

Sunteti viciati moral.

Ii iei apararea happy, vrei sa agati ceva? happy

| Kenwill a răspuns (pentru BogdantheDreamer):

O si ce imi mai place ca m-ai catalogat ca un "alcolic si consumator de droguri" cand tu nici macar nu ma cunosti. Well done God, you are the best creator!

| JusTPauL a răspuns:

De cate ori consumi alcool si te ametesti fe cap pierzi si din memorie... daca consumi alcool zilnic de ajuns cat sa te ametesti la pe la 20 de ani deja o sa ai probleme mari.te sfatuiesc sa o lasi mai moale cu alcoolul si mai mult ca sigur o sa ti se rezolve si alte probleme. Mult noroc.

| Kenwill a răspuns (pentru JusTPauL):

Cred ca nu intelegi...serios? Deci daca nu intelegi problema ei reala, atunci nu mai posta si incerca sa "ajuti".

| Kenwill a răspuns:

Um nu fantomele sunt problema ta, ci faptul ca ai avut o copilarie grea. Ai avut un vis lucid, eu le am mereu.
Tu ai o adevarata problema si trebuie sa primesti ajutor!
Nu te lua dupa ce spun niste "credinciosi" fara creier, nu tu esti problema ci mediul in care traiesti si toate problemele tale se trag dintr-un singur loc: tatal tau. Mama ta ce spune despre asta? Sau rudele tale cineva trebuie sa se ocupe de tine.
Nu-l poti lasa pe "tatal" tau sa te abuzeze asa!
Daca vrei sa vorbesti cu cineva ma poti contacta happy

| PTeo a răspuns (pentru Kenwill):

Ce parte din copilaria ei ti se pare tie grea? Faptul ce bea si fumeaza la 16 ani? Da, trebuie sa-i fie al naibii de greu sa faca toate astea.N-am nimic cu muzica metal si mie imi place, doar ca asta e deja exagerat.In legatura cu faza cu tatal ei fiind problema, poate e adevarat, e evident ca a avut prea multa libertate. Familia ar trebui sa invete copiii si sa ii creasca asa cum stiu ei, chiar daca nu e bine sa-i fortezi sa faca ce ai tu chef.Totusi,eu si multi altii n-am numi asta abuz.

| Kenwill a răspuns (pentru PTeo):

Serios? Daca o loveste, injura, o obliga sa faca chestii pe care nu vrea sa le face si nu ai grija de ea tu cum crezi ca se numeste? Gosh you people...

| PTeo a răspuns (pentru Kenwill):

Cine naiba a zis ca o loveste si o injura.Stati calmi copii turmentati, lumea nu va uraste asa de mult cum credeti voi, dar daca vreti sa va urasca altii, sigur o vor face.

| Kenwill a răspuns (pentru PTeo):

"eu cu el nu avem o relatie foarte speciala deoarece este foarte violent si mi-a traumatizat copilaria"
Nu stiu ce intelegi tu prin "violent", dar sigur nu esti informat.

| Kenwill a răspuns (pentru PTeo):

O si apropo de ce ti-ai schimbat raspunsul? Ma intreb ce chestii ai scris acolo de ai sters. laughing

| Zacase a răspuns:

O vizita la psihiatru chiar ar ajuta (fantomele tale au niste cauze destul de vizibile, si nu cred ca sunt singurul ce crede asta).

| SuspendatInPark a răspuns:

Prieteni imaginari. happy

| PTeo a răspuns:

Orice ar fi, partea de la sfarsit denota o mare lipsa de respect. Daca vrei sa primesti respect pentru ceea ce crezi ar trebui sa arati acelasi respect si tu altora.

| Kenwill a răspuns (pentru PTeo):

Um tu ai respecta un tata care te loveste si te injura? Don't think so...