| Dumitru_Marilena_ a întrebat:

Buna ziua, am suparat preotul duhovnic.
Nu ma mai pot ruga si nu stiu ce sa fac.
Spun rugaciuni dar am un bolovan in loc de suflet /o cuva goala simt in piept si efectiv simt ca mi se rupe sternul.
Am fost si i-am cerut iertare si de atunci nu imi mai simt picioarele dimineata si efectiv zac.
Ce pot sa fac?

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Mergi la medic, nu la popa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ti-ai cerut scuze de la popa ca nu mai crezi povestile lui?

| T0Teu a răspuns:

Daca tie chiar ti a parut rau si i ai cerut iertare, ce sa faci mai mult? Cere I iertare si lui Dumnezeu. Nu e vina ta daca acel preot nu vrea sa te uerte, tu ti ai facut datoria. Nu trebuie sa te mai simti vinovat