| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua, aş dori să ştiu cum ajung la Mănăstirea Vlădiceni Iaşi? dacă mă dau jos în Bucium cât mai am de mers pe jos până la Mănăstire?

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Manastirea din Vladiceni numita Sf Ioan Evanghelistul se afla pe Str.Trei Fantani cunoscuta si Drumul Hotilor. Se afla cam la jumate de drum intre Service Dacia Bucium si bariera Tomesti. Daca alegi varianta cu autobuzul de Bucium trebuie sa cobori prima dupa pasarela ( Tamaz) in statia IAS Bucium. Te intorci putin si faci dreapta. Pe drumul spre Tomesti stiu ca era statie in fata la Paste Giani putin inainte de bariera, treci bariera si faci dreapta. Traseul UNISTIL era cu plecare din Podu Ros prin zona industriala dar nu mai cunosc exact ca-s fugit de 3 ani de acasa. Pe ambele drumuri faci pe jos cca 20-30 min. Pe oricine intrebi in autobuz cred ca stiu oamenii, nu ca astia care iti spun prostii. Daca vrei si manastirea Bucium iti explic.
https://www.google.it/maps/@47.135916,27.6354076,15z

| anonim_4396 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Mulţumesc

9 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

3.5 km- 40min. Daca te duci pe jos e bine sa ai niste paine, ceva; sunt cateva grupuri de caini, nu prea au treaba cu trecatorii, dar sa nu te sperii daca vin spre tine, cauta mancare (le arunci mai departe sa nu vina prea aproape). Daca astepti in capat la firma aia de baterii auto, mai opresc masini.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Uite ce am gasit.
http://www.crestinortodox.ro/......n_view.php
Vezi daca iti este de folos...
O zi buna :)

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde unde la Bucium... sunt vreo 4 km de la pasarela la intersectia cu Potiers

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Distanta intre ele e de 25 km dar daca esti cu bicicleta faci cam in 5 ore asta daca te opresti de cateva ori sa faci mici popasuri. Si la bucium e o manastire. Succes

| suntserios a răspuns (pentru CatalinVictor1985):

25 km? hai serios

| CatalinVictor1985 a răspuns (pentru suntserios):

De ce nu crezi?

| suntserios a răspuns (pentru CatalinVictor1985):

Pentru ca pana la Schitu Duca sunt DOAR 23 km

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Uite aici un link sa citesti ce scrie mai jos
http://www.doxologia.ro/......eni-bucium