| anonim_4396 a întrebat:

va rog sa imi spuneti, daca stiti, care este numele mamei Sfantului Mucenic Fanurie, pentru ca nu se mentioneaza in viata Sfantului.

2 răspunsuri:
| Octavian199 a răspuns:

Sa imi spuna si mie care e mama lui Enoh, fiul lui Cain.Sau sotia lui Enoh.

| Mircea08 a răspuns:

Mucenic, din cate stiu eu este un crestin. SINGURA carte in care scrie despre crestini este Evanghelia, asa ca da-mi si mie un verset in care scrie despre Fanurie. Nu cauta ca nu gasesti. Fanurie este o inventie a celor care stiu mai multe decat le-a spus Dumnezeu. Cine l-a facut sfant pe Fanurie? "Sfantul Sinod"? Daca Sfantul Sinod a hotarat sa fie sfant mai are Dumnezeu voie sa-l judece? Ce se intampla daca Dumnezeu nu asculta de Sfantul Sinod si il lasa pe Fanurie pe dinafara imparatiri lui Dumnezeu?
Iisus a spus :
"Si privind pe cei ce sedeau in jurul Lui, a zis: Iata mama Mea si fratii Mei." (Mar.3:34)
"Iar El, raspunzand, a zis catre ei: Mama mea si fratii Mei sunt acestia care asculta cuvantul lui Dumnezeu si-l indeplinesc." (Luc.8:21)
Mama lui Fanurie este mai importanta decat mama lui Iisus? De ce nu intrebi de crestinii adevarati, de adevar, nu de rudele unui tip despre care nu stii nimic?
Imi cer scuze ca am raspuns mai dur, dar nu am ce sa fac deoarece adevarul este dur nu neaparat eu