| allexa16 a întrebat:

Buna ziua

Va rog sa-mi spuneti cat costa un acatist la manastirea Radu Voda, cand se da tot ce trebuie sa fac si cat costa acatistul Sf. Nectarie.Va multumesc

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| William a răspuns:

Daca iti cer bani pe acatist sa nu le dai. Ori mergi altundeva unde nu se cer bani ori stai fara acatist. E mai bine decat sa ii incurajezi sa ceara bani pentru orice.

| milan9 a răspuns:

Rugaciunea aceea facuta de preot trebuie insotita si de contributia rugaciunii tale. Si daca doresti ca aceasta rugaciune sa fie un acatist spre exemplu, poti cumpara acea carticica mica ce costa vreo 50 de bani doar.
Nu e complicat, dar e nevoie sa te implici...