| AdrianBica a întrebat:

Ca si sistem politic, daca ii putem spune asa, a lui Dumnezeu, in imparatia Lui, cu care dintre cele existente pe pamant considerati ca s-ar asemana?

12 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Biserica RAMASITEI este cel mai apropiata de sistemul Ceresc de Guvernare.
Apocalipsa 12, 17. Si balaurul, mâniat pe femeie, s-a dus sã facã rãzboi cu rãmãsita semintei ei, care pãzesc poruncile lui Dumnezeu, si tin mãrturia lui Isus Hristos.

| danay72 a răspuns:

Teocrația nu are asemănare. Dumnezeu conduce fără părtinire. Dar in curând va fi aceasta forma de guvernare. Daniel2:44.

| SG1995 a răspuns:

Probabil cu cele extremist de dreapta gen fascismul.

| Mclaren12 a răspuns:

Comunismul clar. Se stie ca religia crestina este echivalentul religios al doctrinei comuniste. Pana si un ziar comunist sovietic a recunoscut asta (Pravda parca). Ambele au fost create de evrei si cu scopul de a distruge si inrobi oameni si nimic altceva.

Răspuns utilizator avertizat
| Mclaren12 a răspuns (pentru Rombix):

Da, si stii de ce? Pentru ca evreii folosesc crestinismul doar pentru a inrobi spiritual masele de oameni. In antichitate, popoarele pagane erau popoare de luptatori si razboinici, nu de oameni slugarnici si lasi. Un om indoctrinat si sumisiv este mult mai usor de manipulat decat cineva care are cunostinta de puterile oculte si le foloseste pentru a avansa spiritual, asa cum faceau paganii. Uita-te la imperiul Roman, una dintre cele mai mari civilizatii din istoria omenirii, pana a fost infiltrat de evrei care au raspandit crestinismul si in maxim 150-200 de ani s-a produs un colaps practic cu populatia spalata pe creier cu forta fiind mult, mult mai usor de cucerit decat atunci cand era razboinica si pagana.
Asta este treaba crestinismului, sa transforme oamenii in fiinte sumisive si slabe, ca sa le fie mult mai usor evreilor sa-i cucereasca. Dupa ce evreii au preluat conducerea asupra tarii respective, le este mult mai usor sa instaureze comunismul, care reprezinta sclavia politica, in timp ce ei au folosit crestinismul pentru sclavie spirituala. Odata ce au instaurat sclavia totala care vine la pachet cu comunismul, evreii nu mai au nevoie de crestinism si o sa-l distruga pentru a putea distruge si cea mai mica urma de unitate care ar putea exista intre oameni, transformandu-i prin ateism in fiinte complet materialiste.
Citeste "1984" de George Orwell sa vezi ce inseamna o lume comunista si de asemenea ce inseamna materialismul si egoismul populatiei spalate pe creier intr-o tara comunista. Daca o sa fii deschis la minte, o sa fii socat de ce similaritati o sa gasesti intre crestinism si comunismul prezentat in cartea respectiva.
De asemenea, Ben Klassen in "Nature's Eternal Religion" abordeaza acest.subiect si este si un capitol in care explica cum crestinismul si comunismul sunt "fratii evreiesti".

| oykoj98 a răspuns (pentru Mclaren12):

Evrei nu sunt Crestini, sunt Iudaici. Ei nu il recunosc pe Iisus ca fiul lui Dumnezeu si inca il asteapta pe fiul Lui

| Mclaren12 a răspuns (pentru oykoj98):

Evreii sunt o rasa, nu o religie. Exista evrei mozaici, crestini, atei, musulmani, satanisti etc.
Si da stiu vrajeala cu venirea lui Mesia. Crestinii habar n-au ca asta inseamna un razboi mondial care va instaura statul global pe care se strofoca evreii sa-l creeze. Citeste Protocoalele Inteleptilor Sionului in engleza.

| oykoj98 a răspuns (pentru Mclaren12):

Evrei nu sunt aia rai. In Biblie zice ca toti se vor alia impotriva lor cand si asa vom sti ca sfarsitul este aproape

| Mclaren12 a răspuns (pentru oykoj98):

N-as zice. Lista atrocitatilor facute de ei este uriasa. Probabil cea mai irefutabila dovada este comunismul sovietic care a fost instaurat exclusiv de evrei. Atat Karl Marx, cand si Stalin, Trotsky (Bronstein), Rosenfeldt etc. au fost evrei iar comunismul lor a dus la moartea a zeci de milioane de oameni nevinovati.
Exista si o carte despre cum au distrus evreii Romania iar autorul, parca un fost general sau ceva de genul, aduce drept dovezi numeroase dosare aflate in arhiva tarii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor

| oykoj98 a răspuns:

Dictatura